top of page

Şubat ayında bizi neler bekliyor?İşte 2022 şimdi başlıyor! Venüs retrosunu geride bırakmış, Merkür retrosunun çoğu bitmiş azı kalmışken yavaş yavaş zaman kavramının oturduğu ve hayattan tekrar zevk almaya başladığımız bir sürece gidiyoruz. Zihnimiz toparlanıyor, ilişkideki ihtiyaçlarımızı artık daha iyi biliyor, değer duygumuzu yapılandırıyor, iletişimimizi güçlendiriyor ve öğrendiklerimizi hayatımıza katarak yola devam ediyoruz. Retro döneminde çok şey fark ettik, çok şey düşündük bunları unutmadan ilerlememiz gerekiyor.


Özellikle an haritasında Terazi burcunun yükseliyor oluşu ilişkilerin ön plana çıkışını işaret ediyor. Retro dönemindeki farkındalıklar ilişkileri bir sonraki evreye de taşıyabilir, bitirebilir de. Şubat ayı içerisinde Venüs ile Mars’ın kavuşumu ilişkilerdeki ateşi yükseltebileceği gibi, Venüs’ün Neptün ile dost açısı ve Güneş’in Balık burcuna geçisi kalpleri yumuşatıp merhamet duygusunu arttırabilir.


Ay içerisindeki Yeniay ve Dolunay’ın 12.evde olması önemli bir sembolik. Retrolar sayesinde derine dalıp çıkardığımız ne varsa bu yeniay ve dolunaylar sayesinde özgür bırakabileceğimize işaret ediyor! Kendimizi öğrendiğimiz düşünce, yargılar ve kalıplardan özgür bıraktıkça özgürlüğün tadına varacağız.


Her inanç, onunla iplerimizi bağlamamıza sebep oluyor. O inanç bize hizmet ederken kendimizi iyi hissediyoruz. Gün geliyor yolculuğumuzda ilerlemeye çalışırken ayağımıza takılıyor o düğüm. Yeni inançlarımıza giderken ipimizin boyu yetmiyor çünkü başka bir inanca bağlı. Biraz zorlarsam, yetişmeye çalışırsam, bu inancın ipinden çekersem uzar diyoruz ama uzamıyor aksine canımızı yakıp yere savrulmamıza sebep oluyor. Nasıl bağladıysak öyle açabileceğimizi unutuyoruz.


Hadi geçelim Şubat'ın detaylarına...


1 Şubat saat 08:45’de Kova burcunun 12 derecesinde bir Yeniayı gerçekleşecek. Yeniay, Uranüs’e kare yaparken Satürn’le kavuşum içerisinde. An haritasında ise yine Kova burcunun yükseldiğini görüyoruz. Teknoloji ve hava yolu şirketleriyle ilgili konular, dijital paralarda ani gelişmeler ve yeni kararlar alınabilir. Hak arayışları yine sosyal medyada yankı bulabilir. Belli ki yine gündemimiz yoğun olacak sosyal medyada. İnternet ve elektrikte aksamalar yaşanabilir. An haritasında Merkür’ün retro pozisyonda, 12.evde ve Plüto’yla kavuşumu düşünülünce bile hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu diyebiliriz.


Kendi önümüzden çekilme vaktinin geldiğini hatırlatan bir Yeniay karşılıyor bizi. Yetiştiğin toplum içerisinde farkında olmadan çok şey işledin bilinçaltına. İnsan ailesinden çok da uzağa gidemez, ancak bu düşünceyi kabul edip inançlarımızı fark ederek değişimi başlatabiliriz. Ancak o zaman bu düşünce birliğini özgürleştirip tüm insanlıkla evrensel bilgiler ve sevgi enerjisinde bir bütün haline gelebiliriz. İş hayatında kendi isteklerinle ebeveyn sesin beklentileri arasında sıkıştın mı? İlişkinde bambaşka bir yol isterken sadece devam etsin diye başka yoldan mı gidiyorsun? Olduğun kişiden kaçıyor musun? İdeallerine ulaşmakta seni engelleyen ne var? Ülken mi, ailen mi, maddi koşullar mı? Belki de saydığın engeller sadece senin zihninde yarattıklarındır, belki onlara ulaşmanın başka yolu vardır. Belki de sana seslenmeyen bu yargıları kendi konfor alanında kalmak için benimsiyorsundur. Oralara bi bakalım.


Kendimizi kalıplardan özgürleştirebileceğimiz, farklılığın güzellik olduğunu fark edeceğimiz, kurban gibi hissetmek yerine ayağa kalkacağımız, hayatımızda tadilat yapacağımız güzel bir Yeniay.


Deriiin bir nefes alıp yavaşça veriyoruz. 4 Şubat 07:13’te Merkür retrosunu bitiyor.

İletişim, haberleşme, zihinsel faaliyetlerimizin temsili Merkür, resmi olarak retrosunu bitiriyor. İletişimde rahat bir nefes almaya başlayacağımız bir dönem başlıyor. ANCAK öğrendiklerimizi unutmadan yol almamız, yaşadıklarımızdan ders çıkarmalı, çantamıza attığımız deneyimleri ara ara hatırlamalıyız.


Merkür'ün retrosunu bitirdiği gün kimliğimizi temsil eden Güneş ile bilgelik gezegeni Satürn arasında bir kavuşum gerçekleşiyor. Kendi yolculuğumuzda güçlü adımlar atabileceğimizi, kimliğimizi yeniden yapılandırdığımız, köklü girişimler içinde olabileceğimizi söylüyor. Retrolardan sonra böyle bir etki yaşıyor olmamız evrenin yolumuzda bizi desteklediğinin en güzel göstergesi... Tabii bir diğer pencere olarak da üzerimizde baskı hissettirebilir. Bu baskıyı 'serbest bırakmam gereken duygu nedir?' sorusuyla aydınlatabilirsiniz.


11 Şubat’ta Merkür önce ileri hareketteyken kavuşmuştu, sonra retroya başladı. Retrodayken zihnimizin eski odalarını açtırdı dönüşüm için gerekli olan bilgiyi bize verdi. Şimdi ise Merkür ileri hareketine dönüp tekrar Plüto’yla kavuşuyor. Çürümüş bilgilerle yola devam edemezsin diyor. Hayatını değiştirmeye önce zihninle başla, önce onu programla. Eski düşüncelerin bu yüzden ölüyor çünkü sen gelişiyor ve ilerliyorsun. İşte 3.kavuşumuyla bu dönüşümü idrak sürecine sokuyor.


Zaten 15 Şubat 00:54’te Merkür’ün Kova burcuna geçmesiyle zihinsel dönüşüm evrensel bilgiye açılıyor ve perspektif genişliyor. İletişimde mantıklı, kolay kavrayan, farklı yoldan gitmeyi seven, kolay unutmayan, marjinal, dostane, sıradışı fikirlere sahip, muhalif bir süreç başlıyor. İnsanlığa faydalı büyük amaçların peşinde olmak isteyeceğiz. Arkadaş toplantıları, sosyallik, organizasyonlar öne çıkabilir. Teknolojik aletler, teknoloji, oyunlar ve zihinsel uğraşlar bizi kendine çekebilir.


16 Şubat 19:56’da 27 derece Aslan burcunda Dolunay meydana gelecek. Dolunay zamanlarında karanlıkta kalan konuların aydınlandığına şahit oluruz. Sahnede olmak, yaratıcılığımızı kullanmak, aşk ve eğlence hayatımızla ilgili konularda farkındalıklar yaşayacağız. Bu dolunayda egomuzun beslendiği kaynağı görebilir, elimizi kolumuzu bağlayan gerçeğin bu olduğunu da fark edebiliriz. Kimliğimizi sahiplenmemiz ve bunu ortaya koymak için önemli ancak Ay’ın Dolunaydan sonra boşluğa gireceğini unutmamak gerek. Bu sebeple ortaya çıkan gerçeklerle ilgili acele karar vermemeli biraz akışa bırakmalıyız. Aşk adına oldukça güçlü etkiler barındırıyor. Mars ve Venüs’ün 5.evdeki kavuşumları ateşi yüksek, heyecanlı ilişkilere çekileceğimizi gösteriyor. Aşkın ateşi çok yüksek!


18 Şubat 19:43’te Güneş’in Balık burcunda ilerlemesiyle birlikte daha merhametli, sevgi dolu, şifacı, mistik, duygulara önem veren ve sezgisel bir döneme başlıyoruz. Manevi tarafımız yükseliyor. Ben inancından çok BİR inancına geçiyoruz. Jüpiter’in de Balık’ta olmasından ötürü bu dönemde spiritüel anlamda bir sıçrama dönemi de olacak. Bu dönemin gölge yanları da çok verici olmaktan gelen denge kuramama hali ve kurban psikolojisine girmek olabilir. Duyguların ağırlığı bizi psikolojik olarak zorlayabilir ama onları inkar etmektense sevgiyle kucaklamayı da öğrenebiliriz bu dönem.


İyi ki doğdunuz güzel Balıklar! Yeni yaşınız size güzellikler getirsin…


Ve bu dönem hepimize şifa olsun!


93 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page