top of page

10 Temmuz Yengeç Yeniayı; Yolumuz Kendimize ÇıkıyorHoşgeldin güzel ruh, Yengeç Yeniayı neye ihtiyacımız olduğunu bulmamız, bunu fark etmemiz ve hayata geçirmek için harekete geçmekte bizi destekliyor. Kendimizi korumamız, özen göstermemiz, duygusal ihtiyaçlarımızı gidermemiz, yaralarını sarmamız gerektiğini fark ediyoruz. Belki de uzun zamandır bunu yapmayı bekliyorduk. Savrulmaktan yorulduk 'bir dakika benim ihtiyaçlarım neler?' diyoruz!


10 Temmuz saat 4:16'da Ay ve Güneş'in yan yana gelmesiyle oluşacak Yeniay, Yengeç burcunun 18.derecesinde gerçekleşecek. Dişil enerjinin yükseleceği bu süreçte kadınların göz önünde olduğunu görebiliriz. Aile, evle ilgili işler, yuva, soyumuz, köklerimiz, ruhsal anlamdaki güvenliğimiz, sınırlarımız, duygularımız, gayrimenkul ve toprak alım, satım, taşınma gibi konular ön planda olacaktır. Yaşadığımız olayları farkındalıkla değerlendirmemiz gereken bir süreçten geçiyoruz. Yenilik yapma ihtiyacımız yüksek. Öncü bir burçta ve öncü burcun evi olan 1.evde gerçekleşiyor bu Yeniay.


Duygularımızı beslemek, ailemizi ve sevdiklerimizi korumak, kendimizi güvence altına almak, bir yere ve bir şeye ait hissetme ihtiyacı sebebiyle yeni kararlar almak istiyoruz. Yeni bir karar vermek eskisini geride bırakmak demektir. Ancak biliyoruz ki Yengeç geride bırakmaktan hiç hoşlanmaz... Eğer bu yeniayda yeni bir karar alıyorsanız eminim ki bunu çok düşünmüş tüm olasılıkları hesaplamışsınız ve güvensiz hissetmenin sonucu olarak bu kararı almışsınızdır. Bu sebeple duygular oldukça yoğun ve değişken...


An haritasında İkizler burcunun yükselmesi değişken şartlara işaret ediyor. Yöneticisi olan Merkür'ün ASC'ye yapışması iletişimin öne çıkacağını vurguluyor. Geçmişteki defterlerin açılması, ödeşmelerin yaşanması, belki de geçmişin tekrar canlanarak yeni başlangıçlar sebep olacağını söylüyor. Zihnimiz çok çalışıyor ve daha çok anılara, derinlerdeki konulara gidiyor. Zaten 11 Temmuz itibariyle Merkür, Yengeç burcunda ilerlemeye başlayacak. Bu da yaklaşık 3 hafta duyguların yoğunluğunu, anıların güzelliğini, güvenlik ihtiyacının önemini hissettirecek.


10.ev çizgisi üzerinde kraliyet yıldızı olan Fomalhaut'un kavuşum yapıyor olması -desteklenen haritalarda- kariyerde yükseliş, göz önünde olmak, etkileyici bir duruş sağlayabilir. Alacağımız kararlarda, ilerleyeceğimiz yolda, ortaya çıkardığımız işlerde başarı getirebilir ANCAK sabit yıldızlar her zaman ahlaklı ve erdemli olmanın altını çizer başarı için birilerini harcamak, işimize yalan karıştırmak, kestirme yoldan gitmeye çalışmak üzüntü getirebilir. Emekle ilerlediğimiz yolda evren de bizimle iş birliği yapacaktır...


Şifa olsun...
20 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page