top of page

12 Nisan Koç Yeniay; Yeni Başlangıçlar Vakti!12 Nisan 05:30'da Güneş ve Ay yan yana gelerek yeniayı oluşturacak. Yeniaylar tohum atma zamanlarıdır. Topraktan mahsul toplanmış, yeni tohum atılana kadar havalanmaya bırakılmıştı.


Artık toprak havalandı. Biz dinlendik. Neyi isteyip istemediğimize karar verdik. Neye ihtiyacımız olduğunu fark ettik. İçselleşme, içe dönme zamanı sona eriyor. Koç Yeniayı ile harekete geçme, aksiyon alma, topladığımız gücümüzü atma zamanı!


Uzun zamandır kendinleydin. Daha önce hissetmediğin, belki de gönüllü olmadığın bir sessizlikti bu. Adım atmak istiyor ama kendinde o gücü bulamıyordun belki de. Çabuk dağılıyor, motive olamıyordun. Aklında uçuşan bazı fikirler vardı ama yaparım bir ara diyordun. Yapamamak seni öfkelendiriyordu belki de. Neden bu haldeyim diyordun.


Güneş'in Koç burcuna geçmesi yeni yıl enerjisidir çünkü zodyak Koç burcuyla başlar. O başlatandır, harekete geçendir, tepkiseldir, ateşi bulan, en önde meşaleyi tutandır. Koç burcundaki Yeniay ise yeni döngü demektir. Balık döneminde dinlenmeye, havalanmaya bıraktığımız toprağımıza, Koç dönemiyle tohum atarız. Ve o tohumu atarak yeni döngü başlatırız hayatlarımızda. Her bir yeni döngüde hiçbir şeyin değişmediğini düşünsek de değişen çok şey vardır aslında. Önce ben demek, dengesi kaybolmuş birçok ilişkide aydınlanmalar yaşatabilir, fark etmediklerimizi görünür hale getirebilir. Ve en önemlisi kendin için bir şeyler yapmak kendini hatırlamaktır, her insana iyi gelir.

Uzun zamandır aklında ne yapmak vardı? Kalbin sana neler söylüyor? Korkuyor musun? Asıl korkutucu şey başarısız olmak mı yoksa hiç denemeye cesaret edememek mi?

Mutsuz olduğun yerde durmak mı yoksa güzellikleri bulmak için yola çıkmak mı? Cevaplar kalbinde saklı...

Yeniay'ın ışığının olmaması, kalbimizdeki ışığı yakma vaktimizin geldiğini bize hatırlatır.

Şifa olsun!

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page