top of page

13 Mart Balık Yeniayı; Bir Düş'e Düşmek13 Mart saat 13:20'de gökyüzündeki iki aşık Güneş ve Ay kavuşacak, bu aşka hepimiz şahit olacağız. Balık burcunda kavuşan ikili bize bu burcun duygusal, aşık, merhametli ve tatlı enerjisini hissettirecek. Bizi hayallere daldırtacak, kimisini uykusundan uyandıracak. Şu bir gerçek ki kalbimizi cilayacak, ışıl ışıl parlatacak!


Yeni Aylar karanlıktır. Bu yüzden içimizdeki ışığı yakmak için oldukça uygun. İçimizde dağılanları toplama, yeni bir yola çıkmak için niyetlenme zamanıdır.


11 Mart'ta balık burcunda kavuşan Güneş ve Neptün, kimlik karmaşasına sebep olabileceği gibi hedef, istek ve beklentilerimizde önümüzü puslayabilir. Hayallerde yaşamaya eğilimli olabiliriz. Aynı zamanda merhametli, hayal gücü yüksek, duyarlı, sezgisel ve sanatsallık verebilir. Sanatçılar ve yaratıcılık içeren işler yapanlar için yaratıcılığın yüksek olduğu ilham dolu bir süreç... Gökyüzü zaten böyle bir enerjideyken bir de Balık burcunda güzel açılara sahip bir yeniay yaşayacağız.


Bu yeniay bana bir düş'e düşmeyi anımsatıyor. Yeni hayaller kurmayı, yeni bir yola çıkmayı, o uzun zamandır koşmak istediğin hayalinin peşinden gitmeyi, aşkı doruklarda yaşamayı, kalbinin sevgiden sıcacık olmasını, tekrar umut etmenin güzelliğini, inançlarını tazelemeyi...


Evrende her şey denge içerisinde. Balık enerjisinin kuşkusuz gölge yanları da var. Denizde ilerleyen bir balık gibi bizim de hangi yöne gideceği belli olmayabilir. Özellikle bu dönem Neptün açılarından ötürü kendimizi puslu bir yolda ilerliyoruz gibi hissettirebilir. Şuan yolun sislenmiş gibi hissetsen de yalnız değilsin, hiç olmadın, hiç de olmayacaksın. Kendini umutsuzluk kuyularına atma. Şuan her şey karanlık gibi hissettirebilir. Alacakaranlıktan sonra gün doğar.


Bir düş kur kendine. Yüzünü gülümsetsin, kalbini ısıtsın, sevgiyle doldursun. Getir onu bir tohum haline. Ek şimdi onu toprağına. Gidip gidip bakma büyümüş mü diye. Sen sadece güven. O sana güveniyor.


Şifa olsun hepimize!

26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page