top of page

13 ocak oğlak yeniayı; dayanıklılık testi!13 Ocak 08:00'de gerçekleşecek Oğlak Yeniay'ına doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Emin adımlar çünkü Oğlak enerjisi!


Geriye dönüp baktığımızda hayatımızda çok şey değişti. Olmaz denilenler oldu, yapılmaz denilenler yapıldı. Kimimizin ayağının altındaki yer kaydı. Güvendiği dağlara karlar yağdı. Beklentiler değişti. Her anlamda dengeler bozulurken bizler hayatımızla ilgili yol ayrımlarına girdik.


Şimdi kartlar yeniden dağıtılıyor.


Plütonik Oğlak Yeniay'ında köklü değişimler kapımızda. Bizi adeta dayanıklılık testine sokuyor. İşinde, ilişkinde, aile içinde, yatırımlarında bakalım sert rüzgarlara karşı köklerin sağlam mı... Biten, sonlanan, kaybedilenlerin köklerinin sağlam olmadığını bilmekte fayda var. Oğlak istikrardır, güvendir, sağlamlıktır ve bizlere de hayatımızı böyle inşa etmemizi ister. Haklı da. Kova'daki gezegenler özgürlüğümüzü, insanlığımızı, orijinalliğimizi, doğru bildiğimiz yanlışlarımızı sorgulatırken birçok konuda farklı kapılar açtı. O kapılardan içeri girip yüzleşmeler yaşadık.


Bu yeniay ile birlikte yeni hayat amaçları edinme vakti. Amaçlarının peşinden gitmeyen, hedeflerine odaklanmayan, istedikleri için çalışmayanlar için Oğlak Yeniayı huzursuz hissettirebilir. Hedefinde olanlar için mücadeleyi biraz arttırabilir güç denemesi yaptırabilir. Çünkü Oğlak çalışkandır, azimlidir, hedefine kitlenendir. Karmanın Lordu Satürn'ün yönettiği Oğlak enerjisini deneyimleyeceğimiz bu Yeniay'ı kalıcı işler başarmak, sağlam adımlar atmak, yaptıklarımızı köklendirmek için kullanabiliriz. Karmanın Lordu bu kimsenin hakkını yemez. Sadece hedefe giden yolda çekilen çile kutsaldır dedirtir ancak yaratım enerjisinin bizde olduğunu unutmadan ilerlemek olayları yönetebilmek için işimize yarayacaktır.


Şimdi burçlar!!


Koç: Yeniayla birlikte gündeminde iş ve kariyer konuları var. Sorumluluk alman gereken durumlar oluşabilir. İşteki sorumluluk ve parasal konular kendini gergin ve umutsuz hissetmene sebep olabilir. Yeni kariyer planları yapıyor olabilirsin. İş ya da kadro değişikliği, terfi, istifa, iş kurma gibi konular hayatının akışına göre değişkenlik gösterecektir. Arkadaşlarınla arana parasal meseleler girmesin.


Boğa: Yeni inançlar belirliyorsun. İnandıkların değişiyor. Sana hizmet etmeyen inanç kalıplarından kurtulma vakti. Hayatının dümenine oturduğun yeni yolculuklar çekiyor için... İçin sıkılıyor, kendini yolsuz yönsüz hissediyor olabilirsin ama bunun da bir sebebi var! Seni zorluyor ki hayatınla ilgili bir çözüm üret, kendine bir hedef bul. Zorlandığında insanlardan yardım istemekten çekinme. Bazen şartlar bizi zorlar ve birinin yardım eline ihtiyaç durabiliriz.


İkizler: Kendini hiç olmadığı kadar umutsuz hissediyor korkularının gün yüzüne çıktığını fark ediyor olabilirsin. İşte şifalanmak, çözüm bulmanın tam vakti. Borçlar ve krizler meydana gelebilir ama sen Merkür'ün evladısın çözüm üretmek senin işin. Öfkelendiğini hissettiğinde derin bir nefes almayı unutma. Güvendesin. Her şey yoluna girecek.


Yengeç: Uzun zamandır ilişki, evlilik, ortaklık gibi konular gündemindeydi ve artık karar vakti. İlişkin varsa ya tamam ya devam evresi çünkü artık yoruldun ve net karar verme zamanındasın. İlişkin yoksa sağlam bir ilişki kurabilirsin. Arkadaşlarınla ilişkin arasında kalabilirsin. Kalbin hangi yolun doğru olduğunu biliyorsun. (Aslında uzun zamandır biliyordun)


Aslan: Gündeminde işteki görevlerin, iş arkadaşların, sorumlulukların, kariyer hayatın var. Bir süredir iş konusunda kendini zorluyor olabilirsin. Ufak tefek seni motive eden şeyler büyük problemleri göz ardı etmene sebep oluyordu muhtemelen ama karar evresindesin. Kalıcı olmayan şeylerin bitme vakti. Sorumlulukların artacak kendin için bir şey yapmanın vakti geldi mi yoksa işteki sorumluluklarına devam etme zamanı mı? Bu evrede sağlığını sakin ihmal etme. Hiçbir şey senin sağlığından önemli değil, unutma.


Başak: Gündeminde aşk, zevk aldığın konular, hobilerin, sevdiğin şeylerle ilgili bir sorgulama var. İnandığın değerlerin, hayattan beklentilerin değişiyor ve yeni evre başlıyor. İnançlarına uymayan kişi veya olaylarla yollar ayrılabilir ya da birbirinize sarılarak yola devam edebilirsiniz. Kökleri sağlam olmayan hiçbir şey fazla dayanamaz. Sevdiğin şeylere vakit ayır ve kendine doğru bir yolculuk yap.


Terazi: Ailen, evin ve aile hayatınla ilgili sorumluluklarının arttığı bir dönem, özellikle varsa çocuklar. Ailen için mücadele etme zamanı. Değişen şartları, sert rüzgarları ancak birbirinize sarılarak aşabileceğiniz bir evre. Maddi koşullar biraz zorlayabilir. Kriz yaratacak durumlar oluşabilir. Korkuların tetiklenebilir. Her şeyin yoluna girmesi için önce bi dağılması gerekir. Geçecek her şey. Gökkuşağı bile yağmurdan sonra çıkar.


Akrep: Önemli konuşmaların yapılacağı, önemli haberlerin alınacağı bir yeniay. İmzalar, sözleşmeler, iletişim trafiği gündeminde. Beklediğin haberlerin geç gelmesi seni umutsuzluğa sürükleyebilir. Zorluklar sen onları aş diyedir. Bir akrep olarak sorunları çözeceğine evrenin bile inancı tam. Özellikle yakın çevre, komşular ve kuzenlerle anlaşmazlıklar yaşanabilir.


Yay: Parasal konular gündeminde. Maddi anlamda kendini güvende hissetmiyor olabilirsin. Ama bolluk da bereket de sensin. Hepsi senin zihninde, unutma. Bu zorluk paraya karşı tutumunu değiştirmek için yaşanıyor olabilir. Çalıştığın yerde aldığın para seni tatmin etmiyor olabilir. Parasal konularla ilgili yeni düzenlemeler yapacağın yeni kararlar alacağın bir yeniay olacak.


Oğlak: Uzunca yıldır yaşadığın tutulmalar ve gezegen etkileriyle öğrendiğin çok şey oldu. Krizi nasıl yönetebileceğini, sorunu nasıl çözeceğini biliyorsun. Bu yeniayla birlikte hayata baktığın pencere değişiyor. Kendin için yapacağın yenilikler birikti. Bu yeniayla köklü başlangıçlar, güzel yenilikler yapma vakti. Yeniden doğuyor gibisin. Her doğum biraz sancılıdır ancak hedeflerine giderken eğlenmeyi, gülmeyi, başardıklarına bakıp kendini tebrik etmeyi unutma!


Kova: Zihninde yarattığın, inkar ettiğin kalıplar tarafından zorluk yaşıyor olabilirsin. Şimdi özgürleşme serbest bırakma vakti. Özellikle ev ve aile konusunda zorluk yaşadığını düşünüyorsan yeniden düşün derim. Yaşadığı hiçbir olay senden bağımsız değil. Onlar sadece sana seni gösteriyor. Kalıplarını görmeye ve onları sevgiyle dönüştürebilmeye niyet et. Umutsuzluğa kapılma. İnsan bazen ne kadar güçlü olduğunu görebilmek için fırtınaya ihtiyaç duyar.


Balık: İdealler, hedefler için rota yeniden oluşturuluyor. Güçlü dediğin arkadaşlıkların sarsılabilir. Yeni dostluklar kurabilirsin. Bazen aynı dili konuşmaz, aynı konuya gülmez, aynı düşünce de olmazsın birbirine hizmet etmeyen iki insanın yolları ayrılır. Bazen yola tek başına devam etmek sadece hayallerine ve isteklerine tutunman gerekir. Ve o yolda da hayallerine senin kadar sahip çıkacak insanlar bulursun. Umudunu kaybetme sen yeter ki hayalini gerçekleştirmek için adım at!


Bu güçlü enerjili yeniayın tadını çıkarmayı unutmayın! :)


93 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page