top of page

15 kasım akrep yeniayı; ruhsal temizlik yeniayı


15 Kasım'ın ilk saatlerinde uzun zamandır retro yapan cesaret, motivasyon, savaş, tutku gezegenimiz Mars, ileri hareketine başlıyor. Akrep'in klasik astrolojideki yöneticisi olan Mars'ın ileri hareketinin tam da Akrep'te Yeniay olması şüphesiz tesadüf değil... Mars'ın retro sürecinde neler yaşadığınızı neler öğrendiğinizi düşünün. Yeniden başlamanın kötü bir şey olmadığını, fark ettiklerimizle yeni bir rota oluşturmamız gerektiğini, öğrendiklerimizle teslimiyet içinde olmanın ve bazen durmanın da gerekli olduğunu öğrendiysek şimdi ilerleme vakti!


15 Kasım Pazar günü saat 08:07'de semada Akrep Yeniayı yükselecek. Akrep burcunda olması, haritanın sırlı evi 12.evde olması, yöneticisi Plüto'nun Venüs ile karesi, diğer yöneticisi Mars'ın retroyu henüz bitirmiş olması ve hafta içerisinde Venüs ile yaptığı karşıtlık etkisi derken olaylar biraz karışık. Anlatılacak çok şey var ama ben her zaman olduğu gibi nasıl olumlu kullanacağımızdan bahsedeceğim. Ne kadar dibinde pislikler barındırsa da dönüşümü en yüksek seviyede olur Akrep'te bulunan gökyüzü olaylarının... Sabit enerjili bir yeniayda yaşanacak olaylar da bir o kadar net ve kesin adım attıracaktır. Yeni sayfa açıyoruz artık. Her ne kadar mümkünse o kadar... Yılmıyoruz, pes etmiyoruz, küllerimizden yeniden doğuyoruz, anka kuşu misali... Akrep'te ve 12.evde olması 'Ruhsal Temizlik Yeniayı' dedirtiyor bana. Bahar temizliği adeta, kışa hazırlanıyoruz... Biliyoruz ki Akrep, ölüm-doğumu temsil eder. İnsan tekamül yolculuğunda yaşadığı deneyimlerle ölür ve yeniden doğar, değişir. Deneyimleri çantamıza ata ata ilerleriz. Bize hizmet etmeyenlerle vedalaşır, yeni insanlarla tanışırız. Reşat Nuri Güntekin'in dediği gibi ''İnsan daima sevdiğiyle sınanır.'' Akrep Yeniayı'nda özellikle ilişkiler merkezde! Sorguluyoruz ilişkileri... Özellikle sevgi ve değer konusuna dikkat çekecek. Biliyoruz ki içerde ne varsa dışarda da o var. Kendimizi sevmediğimiz, değer vermediğimiz konularda hayatımızdaki insan da bize bunu hatırlatacak. Evrenin insanla konuşma yöntemidir. Sana bunu yaşatıyorum ki kendi değerini hatırla der. Geçen gün bir hikaye duydum.


Bir gün melekler mutluluğun kıymetini bilmeyen insanlığa ceza vermek için mutluluğu saklamaya karar vermişler. “Saklayalım da zor bulsunlar, zor buldukları için belki kıymetini bilirler” diyerek başlamışlar tartışmaya. Sorun büyükmüş. Mutluluğu saklamak kolay değilmiş. Kimisi Everest'in tepesine saklayalım demiş. Kimisi Atlas Okyanusu'nun dibine demiş. Pek çok yer düşünmüşler ama hiçbiri yeterince zor gelmemiş... Derken meleklerden birisi, “İçlerine saklayalım, kimsenin aklına gelmez içine bakmak” demiş. İşte o gün bugündür mutluluk insanın kendi içinde saklıymış... İnsan sevgiyi, mutluluğu, huzuru hep başka yerlerde arar ama kendine bakmak aklına bile gelmez. Bütün yolların kendimizden geçtiğini fark etsek her şey aydınlanacak. Dışarda aramaya devam ettiğimiz sürece hiçbir şey bulamayacağız... Yeniayda Ay'ın ışığı kapanır, karanlıktır. Bu yüzden Yeniaylarda içimizdeki ışığı yakmalıyız. İçinizdeki ışığı yaktığınız harika bir yeniay dilerim!


art by @katja.perez120 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page