top of page

19 Kasım Boğa Burcunda Ay Tutulması ve Burçlar19 Kasım Cuma günü 11:57'de 27 derece Boğa burcunda bir Ay Tutulması meydana gelecek. Boğa-Akrep aksında 2023'e kadar devam edecek tutulma serisine başlıyoruz. Toprak elementinin sabit bir mensubu olan Boğa, maddi manevi sahip olduğumuz kaynakları, para piyasalarını, para kazanmayı sağlayan yeteneklerimizi, kişisel değerleri, üretkenliği, toprağı, yeme içme sektörünü, kararla ilerlediğimiz konuları, güvenlik arayışımızı, dünyasallığı, inatçı olduğumuz, ağırdan aldığımız ve huzur aradığımız durumları temsil eder. İşte bu durumlar tutulmada etkileneceğimiz ana zemini oluşturacak.


Tutulmayı ne kadar sert hissedeceğiniz maddesel dünyaya verdiğimiz önemle doğru orantılı olacak çünkü enerjiler maddeye etki eder.

Tutulmayla birlikte 4-10 aksı tetikleniyor. Özel ve iş hayatı arasında dengenin kurulması gerektiğini işaret ediyor. Kariyer, statü, toplumsal duruş, ev işleri, taşınma, aile ve gelecek planlarıyla ilgili kadersel bir sürece giriliyor.


Tutulma haritasında Oğlak burcunun yükseliyor olması zaten sorumlulukların ve kariyer konularının daha görünür olacağını söylüyor. Yükselen yakınlarında gördüğümüz Plüto, toplumsal anlamda önemli ve derin bir dönüşümün geldiğini işaret ediyor. Yıkıcı olarak gördüğümüz birçok olayın daha iyiye hizmet ettiğini zamanla anlayacağız. Evet Plüto düzen yıkacak ama bize de yeniden inşa edebileceğimiz gücü sağlayacak.


Ay Tutulmalarının işlevi artık bize hizmet etmeyen, kökleri sağlam olmayan, her an yıkılacak endişesiyle yaşadığımız olayları bitirmektir.

İlişkiler: Haftanın başında yaşanan Venüs-Şiron karesi sevgi konusunda hassas olmamıza sebep olmuş olabilir. Kiminin yarası kaşınmış kimi için yaralarını iyileştirmek konusunda ne kadar yol aldığını gördüğü bir süreçti. Tutulma öncesi değer sorgulaması yapıp ''bunu hak ediyor muyum?'' sorusunu kendimize sorabiliriz. Tutulma duygularımızı bir hayli yükseltecek. Venüs-Uranüs üçgeniyle ilişkilerde ani gelişmeler yaşanabilir. İlişki başlangıçları, bitişleri, evlenme teklifleri, boşanma ve ortaya çıkan ilişkilerle alakalı gizli konuları hayatımızda ve çevremizde sıkça duyabiliriz.


Finans: Boğa-Akrep aksında para piyasaları ve maddi manevi kaynaklara vurgu yapan tutulmada ortam oldukça hareketli. Maddi konuları temsil eden Venüs ile ani gelişmeleri işaret eden Uranüs üçgeni yeni zam dalgasına zemin hazırlayabilir. Merkür'ün Jüpiter'e kareye ilerlemesi yok artık diyeceğimiz söylemlere, abartılı kararlara sebep olabilir. Çözüm üretmek yerine laf kalabalığı yapılabileceğine işaret ediyor. Tutulmayla borsa, bankacılık, borçlar, vergiler, kripto paralar gündemden düşmeyecektir.


Sağlık: Bırakmak ve esnemek istememenin getirdiği boyun tutulmaları ve ağrıları, yük hissetmekten kaynaklı yaşanan omuz ağrısı ve kendimizi ifadeden iyiden iyiye uzaklaşmamız ve ifade etmemenin getirisi olarak da boğaz ağrısı ve ses kısıklığı yaşayabiliriz. Ay Tutulması dönemi regl daha ağrılı ve daha yoğun geçebilir.


19 Kasım günü gerçekleşecek Boğa Ay Tutulması, bizi 9 Kasım 2003'e götürecek. O dönem neler yaşamıştın, neye cevap arıyordun, neyle mücadele veriyordun? Cevapları bu tutulmada saklı olabilir...


Neye ihtiyacım var sorusunu kendimize sormamız gereken bir dönemdeyiz. Çünkü güvende olma ihtiyacı bizi dar kalıplara sıkıştırabilir. Yeteneklerimizi kullanarak üretkenliğimizi ortaya koyacak. Değerimizi bilerek sağlam ve huzurlu güvenlik yapısı oluşturacağız. Böylelikle başarı bizim için kaçınılmaz olacaktır.


Şimdi burçlar... Yükselen burcunuza göre okumanızda fayda var.


Koç ve Terazi: Maddi ve manevi anlamda kendini güvence altına alma isteği yükselebilir. Kazançlar ve harcamalar arasında dengenin kaybolması kaygıyı yükseltip ani karar almaya itebilir. Ancak parasal anlamda riskten uzak durmak en iyisi olacaktır. Tutulma duyguları yükselteceği için korkularınız sizi esir alabilir. Farkındalık bu dönemin anahtarı olacaktır. Sürecin aydınlattığı gerçekleri fark edip hayatınıza çeki düzen verebilirsiniz. İnişler ve çıkışlar hayatın gerçekleri ve bunlara karşı daha bi esnek olma halini yaratmanın gerekli olduğunu hatırlatıyor. Bu tutulmayla küllerinizden yeniden doğacaksınız ama biliyorsunuz ki her doğum sancılı olur.

Güvende hissetmek için sadece kendine ihtiyacın var. Elini kalbine koyup 'buradayım' der misin?


Boğa Ve Akrep: Hayatını düzenlediğin, bakış açının geliştiği ve yeni arayışlara girdiğin yaklaşık 2 senelik tutulma maratonu başlıyor. Birçok Boğa ve Akreplerin evlendiği, boşandığı, ilişkiye başladığı, ilişkisini bitirdiği, yeni iş kurduğu, işten ayrıldığı, taşındığı, çocuk sahibi olduğu bir dönem olabilir. Tabii ki herkes aynı etki altında olmayacaktır, desteklenen haritalar için geçerlidir. Kendin veya ilişkinle ilgili fark ettiklerin önünde bambaşka bir yolun açılmasına sebep olabilir. Değişen şartlar ya da gelecek kaygısı sana kendini güvensiz hissettirebilir. Tutulmayla ortaya çıkan gerçekler önünü görmene, değerini bilmene ve geleceğini şekillendirmene sebep olacaktır. Kendine huzurlu ve güvenli alanı var etmen için sana imkan veriliyor.

Hayatında esnek olman gereken neler var? Kalbinde hissediyorsun yenilik sana iyi gelecek.İkizler ve Yay: İş ve günlük hayatın sorumlulukları tutulmayla birlikte duygusal iniş çıkış yaratabilir. Kendine dinlenme alanları yaratmak, bedenine ve ruhuna iyi gelen şeyleri yapmak sana iyi gelecektir. Çünkü içerde ne varsa dışarda da o var. Zihinsel gerginlikler iş hayatına ve çalışma arkadaşlarına yansıyabilir. Huzur arayışın yükselebilir bu da hayatında yeniye yer açmaya çalışmana sebep olabilir. Unutmamak gerek ki her şeyin başladığı yer biziz, huzurla önce kendi içimizde buluşmalıyız. Tutulmayla birlikte izole olma isteği artabilir. Boğaz, boyun ağrıları, ses kısıklığı ve halsizlikler yaşanabilir.

Neyi tutkuyla yapıyorsun? Sabır, kararlılık ve planlama ile kendine iyi geleni bulacaksın.


Yengeç ve Oğlak: Güvende hissettirmeyen ve huzur vermeyen ilişkiler, arkadaşlıklar, gelecek planlarıyla ilgili bir sorgulama evresi yaşayabilirsin. Ortaya çıkan gerçeklerle aniden başlayan ya da biten bir ilişki gündeminde. Gelecekle ilgili güçlü adımlar atma isteği duyuyorsun bu sebeple de hayatını gözden geçiriyorsun. Yaratıcılığını kullandığın işlerle uğraşmak, hobilerine zaman ayırmak iyi hissettirebilir.

Ay'ın ışığı parlaman için yardım ediyor. Yaratıcılığını hayatının her alanına nasıl katabilirsin?


Aslan ve Kova: Kariyer planları ile ev-aile dengesinde inişli çıkışlı bir süreç yaşanabilir. Belki işler beklenildiği gibi gitmiyor olabilir. Kendi içinde dengen bozulmuş olabilir mi? Kendinle ilgili ortaya çıkan gerçeklerle hayatında yeni bir rota çizebilirsin ancak önce kalbine sor sana ne iyi geliyor. Tutulma kariyer ve ev yaşamıyla ilgili sana hizmet etmeyen ancak yapmaya da cesaret edemediğin ne varsa temizlemeye geliyor. Hayat, biz gelecek için planlar yaparken başımızdan geçenlerdir sözü aklıma geldi yazıyı yazarken, işte tam da öyle.

Kökler beslenirse dallar s Araağlıkla çiçek açar. Ruhun neye ihtiyaç duyuyor?


Başak ve Balık: Tutulma yapılması gereken konuşmaların yapılacağı fark edilmesi gerekenlerin fark edileceği bir sürece işaret ediyor. Ağzımızın tadı bozulmasın, rahatımız kaçmasın, düzenimiz bozulmasın diye ifade edilmeyen konular Ay'ın ışığı ile görünür olacak. Zihinsel anlamda yoğun bir dönem olacağı için kaygılar da artabilir ancak kalıplardan yargılardan ve kaygılardan kendini özgür bırakmak için de gayet güzel bir süreç. Bazen rahatımız kaçar ki daha güzel ve huzurlu bir yere gidebilelim diye. Kendine yatırım yapabileceğin eğitim fırsatları da karşına çıkabilir.

Zihnindeki kalıplardan özgürleşmek için neler mümkün? Neye odaklanırsan onu büyütürsün.


Tutulma hepimize şifa olsun! Hayatında olan olayları farkında olup yönetmek istersen Astroloji veya Tarot Seansları ile cevapları birlikte de arayabiliriz.


Sevgiler, haticemiz

 

Sen Bir Tanrıçasın Eğitimi 9 Aralık'ta başlıyor!


134 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page