top of page

19 Aralık İkizler Dolunayıİki aşık Ay ve Güneş 19 Kasım saat 7:31'de karşı karşıya gelip hepimizin hayatında karanlık kalmış, idrakına varılamamış, üstü kapatılmış konuları aydınlatacak.


Yay - İkizler aksının güçlü bir şekilde vurgulandığı bu Dolunay'da, bilgi ve bilginin paylaşımı konusu öne çıkacak. Bu bilgi önemli bir bilgi olup işimize yarayabilir de dedikodu olup bilginin kötüye kullanılması olarak da çalışabilir.

Dolunay; merak duygusunu tetikleyecek, bilme ve öğrenme isteğiyle iletişimi canlandıracak ve eğitim, öğretmenler, akademi, gazeteler, gazeteciler, ticaret, alım satım gibi konuları görünür kılacak. Dolunay'ın 7.evde olması da ilişkiler, ortaklıklar, evlilikler, bizi sevmediğini bildiğimiz insanlar, adalet konuları ve kendimizle olan ilişkimizi yeniden ele aldırarak önümüze çeşitli gündemler bırakacak.


Bu dolunayda yükselen Yay burcu da olaylara daha iyimser ve geniş açıdan bakmamızı sağlayacak. Yöneticisi Jüpiter'in Kova burcunda olması ve Ay ile Güneş'e güzel açılar içinde olması bizi çok daha iyimser, abartıya yatkın ve risk almak isteyebileceğimizi vurguluyor. Jüpiter'in Kova burcunu terk etmeye hazırlandığı bu günlerde hak edene hak ettiklerini vermeye başladığını da gösteriyor. Bu dolunayla bu hak edişlerin ön plana çıkacağını da görmek mümkün. Güneş'in 27 derece ile galaktik merkezden seslenmesi ilahi kaynaktan mesajlara ve kendimizle alakalı kararlar almaya açık olacağımızı söylüyor.

Bilgiyi tekelinde tutanlar ve önemli bilgileri kendi egosunu beslemek için kullananlar için sert bir dolunay olabilir.

Ay'ın Dolunay'dan önce Neptün'le yapacağı kare önümüzü görmeden, zihnimizin sisi dağılmadan atım atmanın yanılgılar getirebileceğini vurguluyor. Dolunay'ın ev sahibi İkizler'in yöneticisi Merkür'ün Oğlak burcunda olması bizi net, istikrarlı, statü ve güvende olmak için kararlar aldırmak istiyor olabilir ancak Merkür'ün Şiron'la kare halinde olması iletişime dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Kelimeler; yara da açabilir şifa da verebilir, asıl olay sizin neyi seçtiğinizdir.

MC'nin Terazi burcunda olması da zaten ilişkiler, evlilikler, işbirliği yaptığımız, anlaşma yaptığımız konuları öne çıkaracak. Ancak yöneticisi Venüs Oğlak burcunda durağan pozisyonda ve Plüto ile kavuşum halinde bu sebeple çok keyifli olmayabilir... İlişki ya da ortaklıklarda eski konuların gün yüzüne çıkması, değersizlik hissiyatı, maddi kaygılar, anlaşmalarda askıda kalan durumları işaret ediyor. Ayrıca bu dolunayla birlikte eski ilişkilere 'denize düşen yılana sarılır' hissiyatıyla dönüş yaşanabilir. Öyle ya da böyle gidiyordu diyerek tekrar başlanılan ya da yürütülen ilişkileri gerçeklerle yüzleştirebilir.


Dolunay'ı takip eden hafta, 24 Aralık'ta yaşanacak 3. Satürn - Uranüs karesinin önemi, Venüs retrosunda gerçekleşmesi ve retro Oğlak'ta olduğu için yöneticisi Satürn'ün Uranüs'e sert kontağı... Tercümesini yaparsam; değersizlik hissiyatının getirdiği bir başkaldırı, görülmek ve duyulmak istemenin getirdiği bir ses yükselmesi, maddi kaygıların büyümesinden ötürü kaos ortamına sebep olabilir. Halk ile devlet büyükleri ya da çalışan ile işveren gerginlikleri bu dönemin temsilini oluşturuyor. Dolunayla birlikte başlayan süreç retronun devam ettiği Ocak ayı sonuna kadar etkisini hissettirecektir.


İsteyenler için küçük bir niyet bırakıyorum.

İkizler Dolunayı ile birlikte görmem gerekenleri görmeye, yaşananların derinlerindeki mesajı anlamaya, duygularımı kabul etmeye, kelimelerimi özenle seçmeye, tüm bu süreçlerde de güvende olduğumu bilmeye ve kendimi şefkatle sarmaya niyet ediyorum.

Şimdiden şifa olsun. Sevgiler, haticemiz

 

Kendini çıkmaz bir sokakta hissedersen ben buradayım.38 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page