top of page

20 Ekim Koç Dolunayı; Çocuğa Sarıl


by sarah sacca on Behance20 Ekim saat 17:56'da Ay ve Güneş karşı karşıya gelerek Dolunay oluşturacak. Koç burcunun 27 derecesinde olan bu Dolunay, x2 bitiş enerjisine sahip. Zaten Dolunay, bir evrenin sona ermesi olarak çalışırken Dolunaydan sonra Ay'ın boşluğa girecek olması veda enerjisini açığa çıkarıyor.


Koç enerjisinin sahip olduğu ilkel dürtüleri inkar edemem. Hepimizde bu dürtüler var ve bazen bu dürtüleri fark ediyoruz, bazen etmiyor peşinden giderek deneyimler yaratıyoruz. Her ikisi de önemli ikisi de öğreticiliğe sahip.


''Kendime çocuk olma özgürlüğü versem de zihnimin bir yerinde sen artık yetişkinsin sorumluluklarını bil diyen o sesi anlamalı endişesine kulak vermeliyim. Kendim için neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt ederek ilerlemek beni ben yapacak.'' diye not almışım defterime.


Koç Dolunayı işte o çocuğu uyandıracak. Dürtüleriyle hareket eden, istekleri olsun isteyen, onunla ilgilenmemizi bekleyen, istekleri olmayınca ağlayan, sevmediği insanın gidip saçını çeken, elinden bir şey alınınca öfke patlamaları yaşayan, önce ben diyen o çocuğu...


İçimizdeki çocuğun sesi ve beklentileri yükselirken bir yandan da çevremizin kalıplar, yargılar ve beklentilerinden oluşan o ebeveyn sesi yükseliyor. ''Çocuğun isteklerini yapmayacaksın di mi? O çocuk! Bu davranışlar sana yakışmaz. Onu sustur ve işimize bakalım'' diyor. Ve bu ikisi arasında bir de bizler varız yetişkin olarak... Kendi yolculuğumuzu bu yetişkini tanıyarak ilerliyor ve seçimler yaparak geleceğimizi şekillendiriyoruz.


Bir yetişkin olarak bu Dolunay'da çocuğun yükselen sesini, hırçın tepkilerini ve duygusal nöbetlerini incelemeliyiz. Onu çok görmezden geldik belki, ihtiyaçlarını duymadık, şımarık bulduk. Şimdi ebeveyn sesten ayrışıp onun neye ihtiyacı olduğunu bulma vakti. Ne kadar bu seslerle bir olsak da bazen ancak dışsallaştırıp karşımıza alarak konuşmamız, sarılmamız gerekebilir.


Aşağıdaki videoyu izlemeden önce morning pages yazıyordum. Defterime yukarda alıntıladığım notu almıştım, saatler sonra bu videoyla karşılaştım. 30 dakika 44 saniyede Deniz Bağan'ın anlatamaya başladığı konuyla onaylandığımı hissettim. Bu kadar güzel eşzamanlılık Koç Dolunayı'nın da konusu oldu böylelikle. Vakit yaratıp sohbeti baştan izleyin çok isterim. Öyle farkındalık yaratan öyle sevgiyle yaran bir sohbet ki...


Deniz Bağan'ın o iç sesteki çocukla yaptığı konuşma hepimize ilham olması dileğiyle...


Dilersen Haftalık Astroloji Seansı ya da Tarot Seansı ile bulmak istediğin cevapları birlikte de arayabiliriz.


Sevgiler...


17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page