top of page

2022 Merkür-Venüs-Mars Retroları2022 yılında Merkür, Venüs ve Mars retro yaparak hayatımızda iletişim, ilişkiler, evlilik, motivasyon gibi birçok alanda, biraz durma ve içe dönme zamanlarını yaşatacak. 2022'yi planlarken dikkat edilmesi gereken bu retroları evlilik ve anlaşma yaparken dikkat etmek için kullanabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki tek doğru bilgi sizin haritanızda gizlidir.

Bir uyarı da gezegenler retroya başlamadan aşağı yukarı 10 gün önce gölgeli günlerine girerler bu süreç gezegenin retro için hazırlandığı dönemdir. Biz de bu dönemde yeni bir şeye girişmek yerine retroya hem ruhsal hem fiziksel açıdan hazırlanabiliriz.


Venüs retrosu: Sevgi, güzellik ve değer konusunda yaşanabilecek tatminsizlik, hayattan zevk almakta zorlanma yaratabileceği için bu enerjiler, ilişkiler ve evliliğe yansıyabilir. Bu dönemde yapılan evlilik ve ilişki başlangıçları beklentinin karşılanmamasına sebep olabilir. Venüs parasal konuları da temsil ettiği için maddi anlamda yetersizlik hissiyatı yaratabilir. Venüsün retro olduğu zamanlarda kendimizi güzel hissetmekte zorlanabiliriz. Bu sebeple -mecburi bir durum yoksa- güzellik girişimleri için uygun bir zaman değildir. Güzellik ve estetik girişimlerini mümkünse 19 Aralık'tan 10 gün önce bitirilmesi önerilir.

  • 19 Aralık 2021 26 derece Oğlak - 29 Ocak 2022 11 derece Oğlak


Merkür retrosu: Zihinsel süreçlerimizdeki zorlanmalar iletişimimize de yanlış anlama ve anlaşılmalara sebep olabilir. Bu yüzden alım/satım, evrak işleri, imza süreçleri, anlaşma konularında gecikme, ertelenme ve aksilik yaşanabilir. Nikah, ortaklık, anlaşma gibi imza gerektiren işleri bu döneme denk getirmemek ilişkinin kalitesi için iyi olacaktır. Yine bu dönemde yapılacak etkinliklerde tarih, saat ve detaylar konusunda açık ve net, aksilikler konusunda esnek olunmalı.

  • 14 Ocak 2022 10 derece Kova - 4 Şubat 2022 24 derece Oğlak

  • 10 Mayıs 2022 4 derece İkizler - 3 Haziran 2022 26 derece Boğa

  • 10 Eylül 2022 8 derece Terazi - 2 Ekim 2022 24 derece Başak

  • 29 Aralık 2022 24 derece Oğlak - 18 Ocak 2023 8 derece Oğlak


Mars retrosu: İnsanın hayata karşı motivasyonu ve mücadelesini kaybetmesine sebep olabilir çünkü bu enerji içe dönüyor. Kendimizle olan mücadelemizin başladığı retro döneminde bastırdığımız öfkemiz ortaya çıkabilir. Savunma sistemiyle alakalı olan Mars, fiziksel olarak kendimizi güçsüz, yorgun, halsiz hissedeceğimiz bir dönemi ifade edebilir. Risk almakta zorlanacağımız için yeni girişimlerden mümkün mertebe uzak durmakta fayda var. Bu süreçte yapılan evliliklerde ya da başlanılan ilişkilerde mücadele zayıf olacağı için kolay pes edilebilir. Eğer mümkünse cerrahi işlemlerden de uzak durulmalıdır.

  • 30 Ekim 2022 25 derece İkizler - 12 Ocak 2023 8 derece İkizler


Retro dönemlerinde fark edilmeyi bekleyen farkındalıkların saklı olduğunu biliyorum sen de astrolojiyle farkındalık kazanmak istersen verdiğim seansları inceleyebilir formu doldurarak görüşmemizi sağlayabilirsin.


2022 şifasıyla gelsin! Sevgiler, haticemiz

28 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page