top of page

22 - 28 şubat haftası; retro bitiyor, dolunay oluşuyor!22 Şubat haftasına Merkür retrosunun bitişini müjdeleyerek başlıyorum!

Retro sebebiyle içe dönen iletişim artık hız kazanmaya başlıyor. Hava elementindeki yoğunluk yine devam ediyor ancak zihinsel faaliyetlerimizi temsil eden Merkür'ün retroyu bitirmesi bizi iyi hissettirecektir. Retro süreci boyunca düşündüklerimizi hayata geçirme vakti, tam gaz ileri!


22 Şubat Pazartesi günü 06:52'de Ay Yengeç burcuna geçiyor. Pazartesi zaten Ay'ın günüdür ve bu günde Ay, Yengeç'i ağırlıyor. Duygusal ve inişli çıkışlı bir gün olabilir. Ailemiz ve evimizle ilgilenmek bizi mutlu hissettirebilir. Sorumluluk kavramını aileye yönelttiğimiz bir gün.


24 Şubat Çarşamba günü 07:53'ten 15:22'ye kadar Ay boşlukta olacak, sonra ise Aslan burcuna geçiyor. Boşluk zamanları gökyüzünde süzülmek hissiyatıdır. Enerjimizi bir yere odaklamakta zorlanabilir, yeterli gücü kendimizde bulamayabiliriz. O yüzden boşluk süreçlerinde mümkün mertebe yeni bir şeye başlamayın denir. Dünden bıraktığınız işleri tamamlayabilirsiniz. 15:22'den sonra Ay Aslan'a geçince önde olmak, fark yaratmak, dikkat çekmek isteyebiliriz.


25 Şubat Perşembe günü Aslan'da ilerleyen Ay, Uranüs'le kare; Satürn, Merkür, Jüpiter ile karşıtlık yapacak. Gün boyu değerle ilgili deneyimler yaşayabiliriz. Ki zaten Venüs 15:13'e kadar 29 derecede ilerleyecek. Sevildiğimizi hissetmekte zorlanabiliriz. İlişkilerde krizler yaşanabilir. Mars ile Plüto'nun güzel açıda olması güçlü hissetmek, sağlam adımlar atmak için güzel olabilir ancak diğer bir yanı da Ay'ın bu huzursuz sürecinde güç savaşlarına da girebiliriz. İki seçenek birbirinden ince bir iple ayrılıyor ve herkes seçimlerini yaşıyor... Saat 15:13'te Venüs'ün Balık burcuna geçmesiyle kalplerimiz pamuk gibi oluyor. Aşkı yaşamak ve yaşatmak her zamankinden daha romantik bir hal alıyor. Sevdiklerimiz için her şeyi yapmaya hazırız, kendimizden bile vazgeçmeye... İşte bu konu denge istiyor, dikkat etmekte fayda var!


26 Şubat Cuma günü öğleden sonra 'Happy Friday!' moduna giriyoruz. Saat 14:31'den 20:07'ye kadar Ay boşlukta olacak. 20:07'de Ay; düzen ve hizmet burcu Başak'a geçiyor. Cuma akşam akşam aman dur şu işi de yapayım diyebiliriz. Elimiz dursa zihnimiz durmayacaktır :) Aynı gün Jüpiter ile Kuzey Ay Düğümü ve Güneş ile Uranüs arasında güzel bir açı kesinleşecek. Alacağımız ani kararlar, duyacağımız ani haberler güzel ve kadersel yollar açabilir önümüzde! Bazen güzel şeyler aniden olur, konu Uranüs ise hiç bekletmez insanı :)


Ve 27 Şubat saat 11:17'de Başak Dolunayı oluşacak. Başak, düzendir. Bu Dolunay; bir süredir dağılan, düzeni şaşan, karışan her şeyi toparlamaya geliyor. Dolunay'ı size uzun uzun anlatacağım ama kısaca şöyle diyebilirim. Bu dolunay gündemimizde sağlığımız, rutinimiz, iş, eğitim ve öğretim hayatımız var. Merkür'ün de düze geçmesiyle iletişimin hız kazanacağı bir döneme başlıyoruz.


Güzel haftalar!

20 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page