top of page

24 Temmuz Kova Dolunayı; Çabalamadığında Özgür Olacaksın24 Temmuz saat 05:37'de Güneş ve Ay karşı karşıya gelerek dolunay oluşturacak. Görünür kılınması gereken ne varsa ışığını buraya yansıtacak.

2018 yılının Temmuz-Ağustos ayına geri dönüyoruz. O dönem neler yaşadığını, neler hissettiğini düşün. Sorduğun soruları, yaşadığın belirsizlikleri, yaşadığın mücadelelerin farkındalığını yaşamaya, anlam veremediklerine anlam verme vakti.

An haritasında Ay Güneş'e, Venüs Jüpiter'e, Merkür Plüto'ya karşıtlık yaparken karar aşaması diyor bizlere. İki yol var önünde ve doğru diye bir şey yok. Hepsi doğru. Hepsi geçerli. Hepsi senin yolun... Sana özel.

1 derecede gerçekleşecek Dolunay zaten yeni bir dönem diyor. Sen değiştin, değişimi seçtin. Değiştiğinin de farkındasın. Verdiğin mücadeleyi biliyorsun. Ne kadar ilerleme kat ettiğini görüyorsun. Doğru yoldasın. İnsan bazen dağılmadan toplanamıyor. Bazen başkasının yoluna girmeden kendi yolunun güzelliğini fark edemiyorsun. Deneyim bu yüzden önemli ve kıymetli.

Alışkanlıklarımızdan özgürleşmek için gelen Kova Dolunayının an haritasında duygularımızı, ailemizi, köklerimizi temsil eden Yengeç yükseliyor. Bu özgürlük isteği duygusal ve güvende olma ihtiyacından ortaya çıkabilir.

Ay'ın dolunaydan sonra Satürn'le yapacağı kavuşum özgürlüğümüzün kısıtlanabileceğini vurguluyor. İlişkilerde ciddi kararlar almak için uygun bir süreç. Devletlerin halkın özgürlüğünü kısıtlayacak gelişmelerde bulunabileceği, borsa ve kripto para konularında alınacak kararlar ve inişli çıkışlı durumlar; internet, sosyal medya, teknoloji, uzay gibi konularda bir gündemin oluşması da söz konusu.

Aynı zamanda Şubat ve Haziran aylarında kesinleşen Satürn - Uranüs karesini tekrar tetikleyecek olan dolunay, verilecek özgürlük mücadelesini de temsil ediyor.


Belki de gökyüzü bize diyor ki hayatımızda özgür olmak için çabalamadığında özgür olacaksın. Tam olarak hatırlamamakla birlikte Mooji'nin sözü gelir aklıma. ''Özgür olmak istiyorsun, hiçbir şey istemediğinde özgür olacaksın...'' İşte gerçek özgürlük bu!

Çabasızlığın güzelliğini ve teslimiyet bize öğretiyor. Çünkü önümüze bariyer çekiliyorsa mutlaka bi sebebi vardır. Görmeye niyet ettiğimiz bir dolunay olmasını diliyorum.


Dolunay günü kesinleşen iletişim gezegeni Merkür ile hayaller gezegeni Neptün arasındaki üçgen iletişim anlamında ilahi bir destek sağlayacak. Ortaya çıkanların bir sebebi olduğunun ve aklımıza gelen fikirlerin boşuna olmadığını bize hissettirecek. Hislerimizi dinlemek yol gösterici olacak. Hayatınızda sevgiyle dönüşmek için niyet edebilirsiniz. Bu niyet çok güçlü bir şekilde oluşacak. 25 Temmuz'da da Merkür'ün Plüto ile yapacağı karşıtlık, artık öğrendiklerimizde idrak seviyesine ulaştığımızı, duyduklarımız ve fark ettiklerimizle dönüşüm yaşatacak.


Şifa olsun!


11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page