top of page

26 Mayıs Yay Ay Tutulması; İdrak ZamanıAy Tutulması gücünü en yükseğe çıkarmış dolunay enerjisidir. Yaşadığımız her an kadersel her an önemlidir pek tabii ancak tutulma dönemleri keskin virajlardır. Bu enerji bizi kimi zaman gideceğimiz yere taşırken kimi zaman bambaşka bir yere savurur. O kadar güçlüdür ki uyku düzeninin bozulması, baş dönmesi, mide bulantısı, duygusal krizler gibi etkiler yaratabilir. Bunun yanında tutulma zamanı toprak hareketleri de görebiliriz.


Ay o kadar güçlenir ki çekim kuvveti 'olması gerekeni' harekete geçirebilecek bir etkidedir.


26 Mayıs Çarşamba günü saat 14:13'te yaşanacak Yay burcundaki Ay Tutulmasında iletişim, hak, adalet, ahlak gibi konular öne çıkıyor. Merkür'ün retroya hazırlandığı bu dönemlerde hepimizin zihninde mahkemeler kuruluyor ve yargılama başlıyor.


Tutulmanın ışığı o kadar parlaktır ki aydınlanır karanlıklar, ortaya çıkar gerçekler...


Sırların ortaya çıkacağı, gizemlerin çözüleceği ve konuşulması gerekenlerin konuşulacağı bu dönemde ilahi plan tıkır tıkır işleyecek. Kaçtığımız, saklandığımız konular bir anda önümüze düşebilir. Tutulmalar kaçarak ya da saklanarak kurtulabileceğimiz zamanlar değildir artık kaçacak yerimiz yoktur yüzleşme kaçınılmazdır.


Bu dönemdeki değişimlere kolay adapte olabilelim diye gökyüzündeki değişken burçlar gezegenlere dağıldı bizi adapte etmeyi bekliyor. Evrenin müthiş işleyişi, harika zamanlaması her zaman olduğu gibi bizimle... Diğer bir tarafı da bu kadar değişken enerjide alınan kararların değişebilme ihtimalidir. Kaygan bir zeminde ilerliyoruz.


İdrak zaman ister!

Öğrendiğimiz bilgiyi hayatımıza katmak zaman ister, idrak ister. İdrakımıza ulaşan bilgi uyanış başlatır. 'Eveet' der insan, 'Bunu biliyordum ama bunca zamandır hiç uygulamamışım meğerse...' Uzun zamandır çok fazla bilgiye maruz kaldık çok şey öğreniyorduk. Öğrendiğimiz her bilgi bir tohumdur. Zihnimizden kalbimize sızar ve kalbimiz kabul ettiğinde filizlenir. Filizlenen tohumlarımızla tanışma vakti!


Bilgi, sorumluluktur...


Onun sorumluluğunu alabilmek öğrendiklerimizi hayatımıza katıp ona uygun davranmaktan geçer. Alamadığımızda ise ahlaktan uzaklaşmaya başlarız. Bilgiyi tekelinde bulundurmak, bu sebeple üstünlük taslamak, abartılı davranışlarda bulunmak gibi...


Yay'ın gölge yanı Tanrı olmayı çok sever. İlahi plandan gelen bilgiyi almakta zorlanmayan Yayların bu enerjiyi iyiye hizmet ederek kullanmaması hazin biter. Çünkü yöneticisi Jüpiter'in mesajı nettir 'adaletli ve ahlaklı ol!' Ay Tutulması'nda da böyle bir etki mevcut. Bu yüzden adalet ve ahlaktan uzaklaşmamak gerek. Diğer bir pencere olarak bildiğinizin ne kadarını karşı tarafa söyleyeceğiniz de bir sorumluluk taşır. Her bilgi herkese söylenmemelidir. O kişinin bunu duymaya hazır olup olmayacağı da önemlidir. Evrenin işaretlerini takip edersek bize neyi yapmamız gerektiğini söyleyecektir. İşte bu noktada bazen susabilmek bir erdemdir...


Şifa olsun!

17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page