top of page

27 Şubat Başak Dolunayı; Dağılanları Toparlıyoruz27 Şubat Cumartesi saat 11:17'de karşı karşıya gelecek Güneş ve Ay, Başak Dolunay'ı oluşacak semada. 'Hadi toparla...' diyecek hayatında dağılanları göstererek.


Ne çok dağıldık dimi? Ne çok saçıldık etrafa... Ne çok acıdı canımız. Kısa süreye ne çok olay sığdırdık hayatımızda. Ne perdeler kalktı gözümüzün önünden. Bakakaldık bazı insanların arkasından. Herkes köşesine sindi sanki. Geçmesini bekledik bu fırtınanın. Ama herkes payına düşeni aldı. Saklanmak fayda etmedi hiçbir zaman. Belki de saklandı birileri. Başardığını sandı. Zihninde patlayan flaşlar, aralanan kapılar, görünür olan olaylar... Peki onlar? Onlardan kaçabildin mi bari? Tam güvende olduğunu sandığın an dönmedi mi köşeden?


Gel teslim olalım kendimize. Gel teslim olalım evrene. Kabul edelim olanları. Ne olması gerekiyorsa o oldu. Bazen bilsek de neyin olması gerektiğini, idrak zaman istiyor. Kabul süreç istiyor. Hemen olmuyor bazen.


30 Kasım 2020'de İkizler burcunda bir Ay Tutulması yaşandı, sonra Güneş Tutulması, sonra 21 Aralık'ta Satürn ve Jüpiter kavuştu, Şubat ayında Satürn ile Uranüs karesi derken Aralık ayından beri hiçbirimizin hayatı laylaylom değildi, kabul etmek gerek. Yaşadığımız her olay, öğrendiğimiz her bilgi, fark ettiğimiz her durum bizi yeni düzene hazırladı. İçsel anlamda acı içinde kıvranmamızın sebebi çok belliydi kendimizden yeni birini doğuruyorduk... Doğuyorduk!


Başak Dolunay'ında Ay, ışığını dağınıklıklarımıza tutuyor. İş, aşk, aile, zihnimiz, kalbimiz... Her alandaki dağınıklar düzen istiyor. Hizmet etmeyen duygular, eşyalar, insanlarla vedalaşma vakti. Evimizi, aşk hayatımızı, zihnimizi, kalbimizi, odamızı, programımızı hatta ve hatta kilomuzu bile düzenlemek istiyoruz. Detaylandırmak istediğiniz işleriniz, yeni yapacağınız programınız, gelecek planlarınız, hayatınızda çeki düzen vermek istediğiniz ne varsa ilgilenmeniz için bu Başak Dolunayı'nı kullanabilirsiniz.


Şifa olsun!


Görsel: Pinterest

25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör