top of page

27 eylül - 20 ekim terazi burcunda merkür retrosuİletişim, haberleşme ve zihinsel faaliyetlerimizin temsili Merkür, Terazi burcunda yaklaşık 3 haftalık geri hareketine başlıyor.


Retro sürecinde iletişim problemleri, yanlış anlaşılmalar, zihinsel karmaşalar, beklediğimiz haberlerin gelmemesi durumu yaşanabilir. Tabii bu retro Terazi burcunda olacağı için ikili ilişkiler, evlilikler, iş birlikleri, hukuksal konulara vurgu yaparak zihnimizi kurcalayacak. İletişimde uzlaşmak, anlaşmak, orta yol bulmak için şeffaf bir iletişim yolu kullanmalıyız.


Merkür yeteneklerimizi, Terazi sanatı temsil eder. Bu dönemde sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenmek, yeteneklerinizi kullanmak, enerjinizi sanata akıtmak ve yaratıcılığınızı kullanmak zihninizi sakinleştirip size kendinizi iyi hissettirecektir.


Beni tanıyanlar bilir, ben retroları severim. Geçmişe dönüp değerlendirmek, eksikleri tamamlamak, gözden kaçırılan konuya yeniden bakmak, ikinci şans vermek retronun güzel etkileridir. Hayat içerisinde koşuşturmaktan bazen atladığımız konular olur retrolar ise bize bunu hatırlatarak orayı tekrar değerlendirme fırsatı sunar.


En popüler olay eski sevgililerin gelmesidir. Retro Terazi burcunda olduğu için ilişkiler hiç olmadığı kadar gündemde. Tam olarak kapanamamış sayfalar tekrar açılabilir ancak gelmesinin de mutlaka bir sebebi vardır...


Merkür retrosu herkesin görevini gerçekleştirdiği zamanlardır. Bu süreçte hayatımıza görevi olan insanlar çekilir. Anlamadığımız konular, fark edemediğimiz olaylar tekrar açılır ki bu sefer fark et. Fark et ki değişimini başlat. Fark et ki geleceğini değiştir diye.


Önemli tarihler!

1 Ekim Merkür - Plüto karesi 22 Eylül'de kesinleşen bu kare Merkür'ün retroya dönmesiyle tekrar yaşanıyor, retro bitince tekrar yaşanacak. Gezegenlerin birden fazla girdikleri açılar bize bir mesaj verir. Merkür ile Plüto karesi kafamızdaki konuyu saplantı haline getirebileceğimizin altını çiziyor. Manipüle etmeye ve edilmeye açık etkiler taşıyor. Diğer bir penceresi de hayatımızda dönüşmemiz gereken konulara da işaret edecek olması. Çünkü gücün sınırları yoktur ve güç size sahip olduğunda size yaptıramayacağı hiçbir şey yoktur. Bu yüzden davranışlarımızı ve söylediklerimizi farkında olmamız gereken bir süreçteyiz.


4 Ekim Merkür - Jüpiter üçgeni İki gezegenin de retro olması ve hava elementinde olmaları, daha önce beklenen haberin veya paranın gelmesi olarak yorumlanabilir. Kadersel gelişmelere işaret ediyor. İkinci şans bileti karşımıza çıkıyor.

Retro dönemi hepimize şifa olsun! Dilersen Astroloji veya Tarot Seansları ile fark etmek istediğin cevapları birlikte de arayabiliriz.


20 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page