top of page

28 haziran haftası; sert rüzgarlarBazen sert rüzgarlar eser her şey bir yere savrulur. Yaşarken her şey korkutucudur, kendini güvende hissetmezsin ama o rüzgarın neyi temizlediğini de bilemezsin. Belki seni uzun zamandır istediğin bir yere savurur belki prangalarından kurtarır. Bir yere tutunma mücadelesi verirken anlamazsın hiçbir şeyi, sadece korkarsın. Teslimiyet içerisinde olursan her yeri görerek uçarsın gökyüzünde, rüzgarın tenine vuruşunu hissedersin, evet belki tedirgin olursun ama güvende olduğunu hatırlatırsın kendine. Olayın içindeyken göremezsin sana hediyesini. Yağmurun dinip gökkuşağının çıkmasını düşün işte hayat da böyledir...


Sana kolay olduğunu söylemiyorum bu etkilerin sadece üstesinden gelebilecek güçte olduğunu hatırlatıyorum...


28 Haziran Pazartesi günü saat 20:50'de Ay; duyarlı, merhametli, sevecen Balık burcuna geçiyor. Dolunay sonrası duygusal bir atmosfere giriş yapıyoruz.


29 Haziran Salı günü saat 00:33'te Ay ile Jüpiter Balık burcunda kavuşacak. Duygularımızda derinleşmek için çok uygun bir enerji var. Bu enerjiyi meditasyon, şifa çalışmaları, ibadet, ritüel yaparak kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir konuda niyete girin ve oluşması için evrene izin verin. 10:54'te Ay ile Güneş arasındaki üçgen, güne daha motive uyanmamıza sebep olacak. Kendimizi duygusal anlamda nasıl besleyeceğimizi bileceğimiz bugün, özellikle su grupları (yengeç, balık, akrep) daha olumlu etkilenecek. Günün geneli keyifli olsa da ayaklarımız yere basmakta zorlanabilir. 21:48'de kesinleşecek Ay ile Uranüs arasında dost açı sebebiyle güzel ani gelişmeler bizi bekleyecek olabilir. Belki de niyet ettikleriniz sizi bulacak!


30 Haziran Çarşamba gününe sabah 06:00'da kesinlecek Ay ile Merkür arasındaki gergin açı ile başlayacağız. Yatağın sol tarafından kalmak olarak ifade edilen agresif bir enerji bizi bekliyor. Belki gördüğünüz bir rüya, belki aldığınız bir haber, belki de zihinsel anlamda kendinizi sıkıştırmanız sizi gerginliğe çekebilir. Biliyoruz ki içimizde ne varsa dışarda da o var. O yüzden dışarda birileriyle yaşadığımız gerginliğin sebebini içimizde aramamız gerekiyor. Hepimiz sabah tersinden uyanabilir ama daha çok değişkenler (ikizler, başak, yay, balık) etkilenecektir. 15:24'te Ay ile Neptün'ün kavuşmasıyla enerjisel olarak dağınıklık yaşayabiliriz. Hani derler ya güne nasıl başlarsan öyle devam eder diye işte zaten motive başlamadın şimdi de dağıldık... Olacak iş mi :) Bu güzel kavuşmayı şifayı ya da istediklerimizi hayatımıza davet etmek için kullanabiliriz. 20:38'de Ay son açısını Plüto ile yaparak boşluğa girecek. Boşluk etkisi boyunca duygusal anlamda dönüşümü bizlere hissettirecek.


1 Temmuz Perşembe günü 04:21'de Ay'ın Koç burcuna geçmesiyle enerjimiz yükseliyor. Balık'ın durağan enerjisi yerini harekete geçme dürtüsüne bırakıyor. Hayatımıza yön vermek için yeterli motivasyon ve enerjiye sahibiz! 14:24'te Ay ve Venüs'ün üçgeni, zevk aldığımız konulara odaklandığımız, keyfimizi düşündüğümüz bir etki altındayız. İlişkilerdeki ateş gümbür gümbür yanıyor. Eril enerji çok aktif. Özellikle ateşler (koç, aslan, yay) bu etkiyi çok yoğun hissedebilir.


1 - 5 Temmuz'da enerjisinin etkili hissettirecek Mars - Satürn karşıtlığını T kareye çeviren Uranüs ani gelişmeleri, özgürlük mücadelelerini, direnişleri, başkaldırıyı temsil ediyor. Hükümetlerle halk arasında mücadeleler yaşanabilir. 17 Şubat ve 15 Haziran'da kesinleşen Satürn - Uranüs karesinde ortaya çıkan dürtülere bu sefer Mars da eşlik edeceği için aksiyon almaya bizi itebilir. En çok etkiyi sabit burçlar (kova, aslan, boğa, akrep) alacak. Alacağımız aksiyonlar egosal temelli olabilir. Ayaklanan dürtülere farkındalıkla yaklaşmalıyız. Eğer spor yapıyorsanız kendinizi çok zorlamamanızı da tavsiye ederim. Mars sakatlıkları temsil ederken Satürn kemikleri temsil ediyor... Dikkatli olmakta fayda var.


2 Temmuz Cuma günü saat 00:11'de kesinleşecek Ay - Güneş karesiyle, 24 Haziran Oğlak Dolunayının son dördün fazı yaşanacak. Bu faz ile dolunay zamanı karar verdiğimiz girişimlere başlamak için yeterli dürtüyü kendimizde bulabiliriz. 04:16'da Ay - Satürn dost açısı, 04:57'de Ay - Mars üçgeni yaşanacak. Duygularımızı kontrol altına alabileceğimiz, hedeflerimize kitlenebileceğimiz bir enerji bizi bekleyecek. Özellikle ateş (koç, aslan, yay) ve hava (ikizler, terazi, kova) burçları için oldukça yapıcı. 19:11'de Ay ile Merkür'ün dost açısı ile keyifli sohbetler yapabileceğimiz bir akşam olacaktır. Mars ile Şiron üçgeninin kesinleşeceği bugün, yaralarımızı iyileştirmek için çözüm bulabileceğiz ancak egosal durumların ortaya çıkmasıyla kendimize yara da açabiliriz. Hep ben demek olumsuz sonuçlar doğurabilir.


3 Temmuz Cumartesi gününe erken başlayacaksınız güç savaşlarına, manipülasyona açık etkiler mevcut. 07:14'te Ay - Plüto karesinden sonra Ay, boşluğa girecek. 15:27'ye kadar Ay'ın boşlukta olmasından ötürü biraz savruk bir enerji bizi bekleyebilir. Yeni bir işe başlamaktansa aklınızda olan yarım bıraktığınız bir işi tamamlayabilirsiniz. Enerjinizi bir yere yöneltmek onu dönüştürmek için iyi olabilir. 15:27'de Ay'ın Boğa burcunda ilerlemesiyle birlikte keyfimize düşkün olacağımız 2,5 gün bizi bekliyor. 19:18'de Ay ile Jüpiter'in dost açısıyla yeme-içme konularında abartmamaya özen gösterin. Zaten artık yasaklar da kalkıyor yaşasın kutsal cumartesi!


4 Temmuz Pazar günü 08:45'te Ay - Venüs karesi ve 16:06'da Ay - Satürn karesinin enerjisi güne yayılacak. Abartma eğilimi gösterebileceğimiz, talepkar olacağımız, ciddiyet beklediğimiz, duygudan uzak kalacağımız bir gün olabilir. 17:25'teki Ay - Güneş dost açısı ve 19:41'de Ay - Uranüs kavuşumu ortamı biraz yumaşatacak olabilir ama gezegen açıları da oldukça gergin... Pazar günü kesinleşecek Mars - Uranüs karesinin etkilerini hafta genelinde hissedeceğiz. Zaten 1 Temmuz'da yaşadığımız T karenin etkileriyle oldukça bağlantılı olacak. Kendimiz için aksiyon almak, özgürleşmek istiyoruz. Aynı gün kesinleşecek Güneş - Şiron karesi de özellikle hayatımızdaki eril faktörlerden alınabilecek yaralar gün yüzüne çıkabilir. Bu yaraların sebebi eril tarafımızdan da kaynaklanabilir. Venüs - Kuzey Ay Düğümü dost açısıyla kadersel gelişmelerin önü açılacak. İlişkilerde ve maddi konularda bizi ilerletecek gelişmeler yaşayabiliriz.

25 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page