top of page

28 Mart Terazi Dolunayı; Yara Şifa için Açılır
28 Mart Pazar günü saat 21:48'de gökyüzünde Güneş ve Ay karşı karşıya gelecek ve Dolunay'ı oluşturacak.


Dolunay'ın ışığı öyle parlaktır ki bizim uzun zamandır göremediğimiz, karanlıkta kalan, bilmediklerimizi gelir aydınlatır. Her şey görünür olur. İçsel ya da dışsal aksiyonu yüksektir çünkü karşıtlık açığa çıkarır ve dengeye ihtiyaç duyarız.


Terazi burcunda yaşanacak bu dolunayda gündemimiz ilişkiler, ortaklıklar, evlilikler olacaktır. Zaten Venüs ile Şiron, bu dolunayda başrolde olacak. Dişil yanımızın şifa bulması için önce eril tarafımızın dengeye gelmesinden bahsedecek bizlere. Şöyle düşün. Elinde bir kum saati var. Bir taraf eril diğer tarafın dişil olduğunu varsay. Bir tarafta fazla kum varken diğer tarafı ne yaparsan yap kumla dolduramazsın. Ancak o fazla tarafı aşağı çekerek dengeye getirebilirsin. (Bu konuyla ilgili yapmak istediğim bir plan var, umarım gerçekleştireceğim. En kısa zamanda duyuracağım.)


''Sevdiklerimizle girdiğimiz savaşın kazananı olmaz'' böyle zamanlarda en sevdiğim cümle. Bir eril baskını olarak kendime de sık sık hatırlatırım. Terazi dolunayı da bu savaşı dengeye getirmek, barış imzalamak için geliyor. Sert bir dolunay, yarası da şifası da içinde sen hangisini almaya niyet ediyorsun?


Belki de her şey senin zihninin içindedir, bilinçaltında bulunan, bilinçsizce kabul ettiğin, gerçeğin yaptıklarınla alakalıdır. Yaşadıkların senin ürünündür. En ilkel duygularımızdan, egomuzdan geliyordur her şey? 12.evde olan bu dolunay bize bunları fısıldıyor. İçsel yolculuğa çıkartıyor. Uykusuz bırakıyor, düşündürtüyor, dağılmış hissettiriyor, belki de sıkışmışlık veriyor ama ne biliyor musun? Bunalmadığında, sıkışmadığında çözüm bulmazsın, soru sormazsan cevap alamazsın, susmazsan duyamazsın...


Şifa olsun!
34 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page