top of page

30 kasım ikizler ay tutulması
O kadar çok kavga etmişsin ki bir şeyleri oldurmaya çalışırken, artık yorulmuşsun. Mücadele etmekten, kendini açıklamaktan, kaybetmeyeyim diye yaptıklarından... Sen ne zaman 'benden bu kadar!' dersin, korkunun aslında seni korkutmadığını fark edersin, mücadele etmenin sana verdiği yorgunluğu farkına varırsın, işte o gün değişir her şey!


İlahi düzen öyle güzel işliyor ki aslında, insan çok aceleci. Oysa evrende hiçbir şey birden olmaz. Hep bir süreç içinde işler. Önce tohum ekersiniz, o önce filizlenir sonra çiçek açar.


İşte o düzendeki gibi insan bu sürece yavaş yavaş hazırlanır. Şok olduğumuzu sandığımız olayların bile etkisi geçtiğinde 'ben bunu biliyordum ama tam konduramamıştım' deriz. Çünkü biz zaten hissederiz.


30 Kasım'da yaşayacağımız yılın son Ay Tutulmasıyla birlikte Aralık ayı bize çok sayfa kapattıracak, hemen peşinden gelen 14 Aralık Güneş Tutulması ise bize umut olacak!


Tutulmalar kadersel gelişmeler verir. Taşları yerinden oynatır. Zarlar yeniden atılır. Oldurmayanı oldurur, yapmaz denileni yaptırır. Yepyeni bir harita verir elimize.

Yolculuğa hazır mısın?


Yay öğrenmek, ikizler ise öğrendiklerini pratik etmektir. Bu Ay Tutulması ile bir süredir öğrenip çantamıza attığımız bilgileri kullanma vakti geldi... İkizler değişken bir burçtur dolayısıyla bu tutulmada değişken şartlara uyum sağlamamız gerektiği konusunda uyarıyor. Beş dakikada değişir bütün işler!


Tutulma zaten kadersel ancak bir de an haritasında Ay'a eşlik eden Aldebaran sabit yıldızının etkisini de üzerimizde hissedeceğiz. İyilerin dostu kötülerin düşmanı bir yıldız. Mars doğasında dolayısıyla mücadeleci, savaşçı bir tarafı var. Eğer 'doğruysanız' girdiğiniz savaşlardan sizi galip çıkarır. Ancak 'eğrilikleriniz' varsa sizi doğduğunuza pişman eder. Ahlaklı, erdemli olmanızı bekler.


Bu yüzden bu tutulmada 'adalet' oldukça önemli olacaktır. Güçlü olarak gördüğümüz insanların hiç de öyle olmadığına şahit olabiliriz. Bilmemiz gerekir ki güç, egodan gelmez. O, kendine güvenden, kendini sevmekten, evrenin planına duyduğun teslimiyetten gelir.


İkizlerin temsil ettiği; iletişim, ticaret, medya, eğitim sektörü, anlaşmalar, taşımacılık özellikle bu dönemde gündem olacaktır. Bilme ve öğrenme isteğimizden dolayı yeni eğitimlere başlayabilir veya bir eğitimin sonuna gelebiliriz.


Haritada kova burcu yükseldiği için özellikle sosyal medyada ifşa olaylarına, dedikodulara şahit olabiliriz. Yine sosyal medya üzerinden yeni tanışmalar olabileceği gibi, yapılanlar da ortaya çıkabilir. Sosyal medya üzerinden yaptığınız işin reklam ve tanıtımını yapmak için de uygun bir zaman. Yine bu yaklaşık altı aylık süreçte sosyal medya üzerinden illegal şekilde para kazananlara, korku ve yalan bilgi yayanlara, klavye arkasından konuşanlara ciddi bir yaptırımlar gelebilir.


Uzun zamandır yapmadığım bir şey yapıp burçları anlattım yazarken harika bir tutulma geçirmeni diledim! Ay'ın ışığı bizlere şifa olsun!


Kısaca burçlar;

Kova ve Yükselen Kova; Yaratıcılık yükseliyor, aşk enerjisi seni sarıyor. Hobilerine daha çok vakit ayır. Unuttuğun kendini tekrar hatırla!


Balık ve Yükselen Balık; İş ve aile dengeni kurma zamanı. Gündemine ev değişikliği ya da tadilatlar gündeme gelebilir. Biraz inzivaya çekilmek isteyebilirsin. Uyku düzenine özen göster.


Koç ve Yükselen Koç; İletişim hızlanıyor, alman gereken haberler sana geliyor. Aklında yeni fikirler oluşuyor. Yakın çevre, kardeşler, kuzenlerle ilgili konular gündemde.


Boğa ve Yükselen Boğa; Maddi ve manevi anlamda ne kazanç yollar bulduracak bir zaman. Yeni iş teklifleri kapıda. Kendini maddi anlamda güvende hissedeceksin.


İkizler ve Yükselen İkizler; Sen değişince hayata baktığın pencere de değişiyor. Senin bu değişimine ayak uyduran iş, ilişki, insanlar hayatında kalmaya devam ediyor. Yeni başlangıçlar yapmaya hazırsın.


Yengeç ve Yükselen Yengeç; Bu dönemde uykusuzluk ve yorgunluk yaşaman çok doğal. Biraz dinlenme süreci... Kendine zaman ver. Harcamalara dikkat.


Aslan ve yükselen Aslan; Özgürleşme isteği artıyor. Bir süredir gerçekleştirmek istediğin ideallerine adım atma, yeteneklerini gösterme, onları insanlara sunma vakti!


Başak ve Yükselen Başak; Kariyer konusunda bir yol ayrımındasın. Çalışma ortamı, çalışma koşullarında değişiklikler gündeme gelebilir.


Terazi ve Yükselen Terazi; Hayattaki amaçlarında, inançlarında değişim meydana geliyor. Bir eğitime başlamak iyi hissettirebilir. Sana yabancı bir kültürden ya da ülkeden biri hayatına girebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep; Aileden gelen bir destekle yeni bir döngü başlıyor senin için. Maddi anlamda onlardan destek görebilirsin. Miras, gayrimenkul, toprak gibi bir konu varsa açığa kavuşabilir.


Yay ve Yükselen Yay; İlişkiler, ortaklıklar ve evlilik konusunda yeni kararlar alma vakti! İnsanların gerçek yüzünün ortaya çıkacağı bir dönem.


Oğlak ve Yükselen Oğlak; Fazla çalışmaktan kaynaklı zihinsel ve bedensel bir yorgunluk oluşabilir. Sağlığına ve uyku düzenine özen göster. Günlük rutinini ve yaşam alanını düzenleme vakti.


151 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page