top of page

5 Kasım Akrep Yeniayı; Küllerimizden Yeniden Doğmaya

Görüşün ancak kendi yüreğine bakabildiğinde berraklaşır. Dışarı bakan rüya görür, içine bakan uyanır. - C. G. Jung


5 Kasım'ın ilk dakikalarında saat 00:14'te gökyüzünde Akrep Yeniay'ı oluşacak. Harekete geçmeden önce niyet belirlediğimiz bu dönem, duygularımızda derine inme cesaretiyle küllerimizden yeniden doğacağımız bir süreci işaret ediyor. Tutkuyla sarılacağız, bazen tehlikeli sularda yüzeceğiz ama elbet yolumuzu bulacağız. Hayatımızda arzulayacak yeni girişimlere hevesli olacağımızı söylüyor.


Aile, yuva, anılar, sezgiler evi olan 4.evde gerçekleşecek Akrep Yeniayı; doğduğumuz ailemiz, bedenimiz, ruhumuzda bizi yeniden doğurtacak. Biliyoruz, anlıyoruz, belki hissediyoruz, Boğa'daki Ay Tutulmasına doğru bir şeyler değişiyor. Sabitlerdeki tutulmalar öyle güçlüdür ki enerjisi çok önceden bile hissedilir.


İletişim gezegeni, güzel habercimiz Merkür'ün bir üst oktavı olarak geçen Uranüs, Yeniay'a karşıtlık yaparak bizi uyanışa geçirecek. Hiçbir şey aniden olmadı sen görmemeyi, kabul etmemeyi, üzerini kapatmayı tercih ettin ama ben seni özgür bırakmaya geldim diyecek.

Akrep enerjisini ve derinliğini çok güzel özetleyen ''Hiçbir ağaç, kökleri cehenneme ulaşmadan, cennete doğru gelişemez.'' sözünü çok sevdim. İnternette Jung yazıyor ama emin olamadım, yine de paylaşmak istedim.


Şimdi burçlar... (Güneş ve yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz)


Koç: Korkularının üzerine gitme cesaretini sana veriyor ve seni özgür bırakıyor. Ruhunun güven ihtiyacını sana hatırlatıyor. Senin, sana ihtiyacın var. Durup duygularında derinleşmeye, kendini ve tepkilerini anlamaya ihtiyacın var. Diğer bir pencereden de miras, vergi, ödemeler, bankacılık işlemleri yeniayla birlikte gündeme gelebilir.


Boğa: Yeniayla birlikte ilişkilerinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyorsun. Bekarlar için ani ilişkinin başlangıcına işaret ederken ilişkisi olanlar için oluşabilecek durumlara karşı dengenin çok önemli olduğu bir süreç. Bu aynı zamanda kendinizle olan ilişkinizi yeniden yapılandırmanıza, hayatınızın anlamını aradığınız bir dönemi de işaret ediyor. İçerde ne varsa dışarda da o var. Siz kendinizle olan ilişkinizi besledikçe ilişkileriniz de bundan beslenecek.


İkizler: Yaşamına çeki düzen vermeyi istiyor olabilirsin. Çalışma hayatın ya da gündelik tempon seni yormuş olabilir. Sana, kendini hatırlatacak rutinleri hayatına katmak, verimli olmanı da sağlayacaktır. Kimileri için yaşanan halsizlikler, hayatın temposundan kendine dönme zamanını hatırlatabilir. İş hayatın da bu yeniayda yeni kararlara gebe olabilir.


Yengeç: Aşk, eğlence, flört gibi konuların gündeminde olacağı bir süreci işaret ediyor. İlişkine renk katacak paylaşımlar yapabilir eğer ilişkin yoksa da kendini tutkunun yoğun olduğu ilişkiler içinde bulabilirsin. Yeniay'dan sonra Venüs'ün karşıt burcun olan Oğlak'a geçmesiyle gökyüzü, ilişkide aradığın güven ve istikrarı yakalayabileceğini de vurguluyor. Yaratıcılığının artacağı Yeniay'la hobilerinle ilgilenmek hayattan zevk aldırabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen ya da çocuklarla ilgili bir iş yapmak isteyen Yengeçler için de uygun bir dönem.


Aslan: Ruhunun ihtiyacı ne, neye kendini adamak, neyi tutkuyla yapmak istiyorsun bunu bulmak için sana alan açacak bir yeniay. Benliğinin derinlerine inip burada aileden ya da köklerden öğrenilen tutum ve yargıları şifalandırabilirsin. Bu duyguları şifalandırmak seni kariyer anlamında ve kendi yolunda ilerlerken de özgür bırakacak. Diğer bir pencereden de ev, toprak, gayrimenkul konularında alım/satım, düzenleme, planlama işleri gündeme gelebilir.


Başak: Yeni eğitimler, yolculuklar, sosyalliğin artışı söz konusu olabilir. Kendini ifade ederken yeni yollar bulmak isteyebilir, olayları yorumlarken farklı açıdan bakabilirsin. Yeteneklerini hatırlamak, onları kucaklamak ve kendini bunlarla ortaya koyabilmek sana iyi gelecektir. Bu dönemde yetkinlik kazandığın konularda eğitim verme olanakları da seni bulabilir. Alım-satım konuları da bu yeniayla gündeme gelebilir.


Terazi: Para kazanmak, harcamak, korumak gibi konularda dönüşüm yaşanabilir. Kaygı, maddi anlamda kendini güvence altına alma isteği yaratıyor olabilir. Bu yeniay kendi değerin ve hak ettiklerinle ilgili adaletli olman gerektiğini hatırlatıyor. Maddi manevi sahip olduklarına karşı bakış açında dönüşmesi gereken konular var diyor. Kendi değerinin farkında olman için seni uyanışa geçirecek. Akrep: Hayatının direksiyonuna geçiyor ve kendi küllerinden yeniden doğuyorsun. Hayata baktığın pencere, beklentiler, istekler, tutumlar yeni bir form kazanıyor. İlişkilerde yaşanabilecek olaylar, kendini hatırlaman için sana fırsat sağlayabilir. Mücadele gücünü ortaya koyabileceğin bu yeniayla yeni hedefler belirleyebilir, belki de dış görünüşünle ilgili değişimler yapmak isteyebilirsin. Yay: Hayat temponu yavaşlatıp kendini ruhsal deneyimlere açabileceğin bir yeniay yaşayabilirsin. Bilinçaltının derinliklerine inebilir buradaki istek, beklenti ve duyguların temelini görmeye niyet edebilirsin. Tabii bu süreç duygusal ve hassas hissetmene de sebep olabilir. Cevaplar, rüyalar ve semboller aracılığıyla sana gelebilir. Kendi sevgin ve şefkatine ihtiyaç duyduğun bir dönem. Ayrıca bu yeniayla arkandan dönen işler de önüne gelebilir, hisler aracılığıyla bilgilendirilebilirsin. Sen içini ferah tut öğrenmen gereken her şey önüne gelecektir. Oğlak: Gelecekle ilgili kafanda güzel planlar olabilir. Akrep Yeniay'ıyla birlikte nasıl adım atacağına, kimleri araya sokacağına, nasıl ilerleyeceğine karar verip uygulamaya koymaya büyük bir heves duyabilirsin. Bu belki de daha önce düşündüğün ama o an cesaret edemediğin bir şey olabilir. Yeniayla yeni ideallerin peşinde tutkuyla ilerliyorsun. Kendini özgür hissetme ihtiyacı artıyor. Arkadaşlarla bir araya gelmek onlarla sosyalleşmek iyi gelebilir. İlişkisi olmayanlar için arkadaş çevresinden biri ya da onun aracılığıyla bir ilişkiye başlanabilir. Kova: Yeniay kariyer planlarıyla ilgili yeni bir tutku, yeni bir duruş, yeni bir konum sağlayabilir. Kendini daha iyi bir yere getirdiğin ve takdir aldığın bir dönemi işaret ediyor. Güzel fırsatların karşına çıkabileceği bu dönemde, güzel teklifler de alabilirsin. Yaptığın işlerde de göz doldurup küllerinden yeniden doğacaksın. Sen sadece ne istediğine, kendini nerede göreceğine karar verip ayağa kalk. Balık: Kendini zihninin hapishanelerinden özgür bırakabileceğin bir yeniay yaşayabilirsin. Kendi istek ve beklentilerine doğru yola çıkabilir, kendini bulma yolculuğuna gönüllü olabilirsin. İnançlarının hayatını nasıl şekillendirdiğinin farkındasın bu yüzden artık yeni inançlar peşindesin. Sezgilerine güvenip adımlar atabilirsin. Aniden hayatına giren eğitim fırsatı ya da duyduğun bir söz yeni amaçlar belirlemene sebep olmuş olabilir. Bu yeniay keşif duygunu destekleyeceği için yolculukları da gündeme getirebilir.

***

Bu süreçte kafanda sorular olursa Astroloji veya Tarot Seansları ile fark etmek istediğin cevapları birlikte de arayabiliriz.

Yeniay şifasıyla gelsin! Sevgiler, haticemiz

114 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page