top of page

8 Ağustos Aslan Yeniayı; Kalpten Gelen Dönüşüm8 Ağustos saat 15:49'da Güneş ve Ay karşı karşıya gelerek yeniay oluşturacak. Niyete girme zamanı olan Yeniaylar, hayatımızda istediğimiz yenilikler için adım atma zamanıdır.


Aşk, eğlence, çocuklar, yaratıcılık, hobilerimiz ve bize zevk veren konuların gündemde olacağı bu yeniayda, yenilikler yapmak isteyeceğiz. Yeniayın 8.evde gerçekleşiyor olması ve Uranüs'ten kare alıyor olması yeniliğin krizli olacağını ve dönüşüm yaşatacağını vurguluyor. Hayatımızdaki ani değişimleri işaret eden Uranüs'ün, özgün ve bağımsız olma mücadelesi var... Ay, yeniaydan sonra Merkür ile kavuşum yapacak. Hayatımızda yaşanan değişimi zihinsel boyutta fark edip bunu iletişimimize de yansıtacağız.


Aşk ve ilişkiler bizi geliştiren, ilerleten, deneyim kazandıran ve fark edemediğimiz yanlarımızı ortaya çıkaran en önemli olgudur. İşte bu yüzden sürekli oradan sınav yaşarız. Bu yeniayda da kalbimizde sakladığımız duygular bize dönüşüm yaşatacak. Derinlere inme vakti... Kalbinde sakladığın ne var? Sevgi mi, öfke mi, korku mu? Sakladıklarınla yüzleşmeye var mısın? Mutluluğunun önündeki engeli görebiliyor musun? Yani kendini...


Yay yükselen ne olursa olsun hayata umutla bakacağımızı ve inançlı olacağımızı vurguluyor. Yöneticisi Jüpiter Kova burcunda retrosuna devam ediyor ve Aslan burcundaki Merkür ile karşıtlık yapıyor. İletişimde abartılı davranışlar, egonun gerçek duyguları perdelemesi, yapacaklarımızın üstünde bir söylemde bulunmak gibi durumları ortaya çıkarabilir.


Venüs ile Neptün'ün karşı karşıya geliyor olması gerek maddi anlamda gerekse ilişkiler anlamında belirsizlikler, hayalcilik, aldatma ve aldanma gibi durumları yaşatabilir. Beş dakikada değişir bütün işler... Maddi anlamda da riskli yatırımlardan uzak durmakta fayda var.


Yeniay'ın Satürn ile karşıtlığı maddi konularda yaşanan sorun, zorluk ve engellenmelere sebep olabileceğini vurguluyor. Sahip olduğumuz değerlerle sınanabileceğimizi ve mevcut düzeni korumak isteyeceğimizi işaret ediyor.


Unutmamamız gereken en önemli nokta, sıkı sıkıya tutunduğumuz her şeyle sınanırız.


Luna Çemberimiz 7-8-9 Ağustos'ta 20:30-22:30 saatleri arasında Zoom üzerinden gerçekleşecek. Detayları öğrenmek için bana yazabilirsiniz!

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör