top of page

Ağustos ayında bizleri neler bekliyor?

Ağustos'a Güneş ve Merkür arasındaki kavuşum ile başlıyoruz. Aslan burcunda olan bu kavuşum, sahnede olmaktan keyif alacağımız ve kendimizi ifade etmek istediğimiz bir süreci işaret ediyor. 2 Ağustos'ta bu kavuşuma karşıtlık yapacak Satürn, sorumluluk almamız konusunda bizi uyaracak. Emek yoksa yemek yok diyor. Her şey önüne gelmesine alışanların sınırlarını zorlamaya geliyor. 24 Temmuz'daki Kova Dolunayı'na gidelim. Satürn gerçekçi olmamız için bizi zorlamıştı. Çok dağılmıştık, istiyorduk ama bir şey yapmıyorduk ya da ne kadar ilerlediğimizi göremiyorduk. İşte böyle bir zamanda artık, el atma zamanı bende dedi Satürn... Sorumluluk bilincinin devamı gibi düşünebiliriz bu süreci. Ne yaptığınızı, neden böyle bir süreç olduğunu anlamak için 22 Ağustos'taki ikinci kova dolunayını bekleyin, cevapları alacaksınız.


8 Ağustos'ta 16:50'de 16 derecede Aslan Yeniayı yaşayacağız. Aşk, zevkler, çocuklar, eğlence hayatımız, sahnede olmak istediğimiz konularla ilgili yeni sayfa açmaya hazır hissedeceğiz. Bu Yeniayın 8.evde gerçekleşiyor olması ruhumuzun güven ihtiyacı duyduğu kendini konularda yenilik yapma ihtiyacı duyduğumuzu gösteriyor. Korkularımız yükselebilir bu da egosal problemler olarak ortaya çıkabilir. Borçlar, vergiler, miras gibi konular bu yeniayla öne çıkabilir. Merküryen olan bu yeniay iletişimin çok aktif olacağını da vurguluyor. Haberleşme trafiği oldukça yüksek olacak.


12 Ağustos 00:56'da Merkür Başak burcuna geçiyor. İletişimde detaylı ve analizci bir yapıya bürünüyoruz. İletişim kurmaktan keyif alacağımız bir dönem başlıyor. Yeni şeyler öğrenme isteğimiz yüksek. Zihnimiz oldukça hızlı çalışıyor. Gölge yanları her an her detayı düşünmek zorunda hissetme olabilir. Çok da çalışkan olacağımız bu dönemde bedenimiz dursa bile zihnimiz fayda sağlamak, planlamak, organize etmek isteyecektir. Kendimizi kötü hissetmemek için zihnimizi meşgul edecek bir şeyler bulmak iyi olabilir. Boğa, Başak, Oğlaklar için oldukça iyi hissedecekleri bir süreç. 19 Ağustos günü Merkür'ün Mars ile yapacağı kavuşum bizi can yakıcı bir eleştirelliğe itebilir. Eğer hedeflerimiz varsa onlar için harekete geçmek için çok güzel bir zaman! Mükemmelliğe dikkat etmekte fayda var. 25 Ağustos günü Merkür'ün Neptün ile yapacağı karşıtlık zihinsel karmaşalara, hayal dünyasında yaşamaya, gerçeklerden kaçmaya sebep olabilir. Aldatılma ve kandırılmalara da açık bir etki var.


16 Ağustos 07:26'da sevgi gezegeni Venüs, Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak. Sosyal bir kelebek olacağımız bu dönemde aşka aşık bir etki gösterebiliriz. İlişkilerde adalet duygusu, uyum ve zarafet ön plana çıkacaktır. Karşılıklı anlayışın olduğu, sosyal ve zarif insanlarla ilişki yaşamak isteyeceğimiz bir dönem. Estetik ve güzelliğe de önem vereceğiz. İkizler, Terazi ve Kova'lar için hem maddi hem de hayattan zevk aldıkları konularda iyileşme yaşanabilir. Bu dönemde evlilik kararı almak da istenilebilir hatta 23 Ağustos günü Venüs ve Satürn'ün üçgeni ile hem ayakları yere basan ilişkilere çekilebileceğimiz gibi partnerimizle evlenme kararı almak için de uygun bir zaman. İlişkileri ciddiyete taşıyabilecek bir etki. Maddi ve ilişki konularında ciddi kararlar alarak da kullanabilirsiniz. 26 Ağustos'taki Venüs - Şiron karşıtlığı yara açabilecek bir etki taşırken dengede kalmanın önemini vurguluyor. Venüs'ün Satürn ile açısında eğer ciddi bir şekilde adım atmazsanız Şiron, bunu yara açarak yapabilirim diyor.


22 Ağustos 15:01'de 29 derecede Jüpiteryen Kova Dolunayı gerçekleşecek. 24 Temmuz'da 1 derecede yaşadığımız dolunay sonrası Kova burcunda ikinci dolunayı yaşıyoruz. İlk dolunayda aradığınız cevapları bulamamış ya da nasıl ilerleyeceğinizi kestirememiş olabilirsiniz işte bu dolunay netleşmek için geliyor. Güçlü bir döngü kapatma olarak çalışacak olan bu dolunay uzun zamandır bitirmemiz gereken, elimizi kolumuzu bağlayan, özgürlüğümüzden alıkoyan her şeyin sonuna geldiğini vurgulayacak. 3.evdeki dolunay; iletişimin hızlı ilerleyeceğini, ticaret, sosyal medya, teknoloji, alım satım gibi konularla da öne çıkacak. Bir çoğumuz için geçmiş kaçırdığımız fırsatları elde etme dönemi olarak da çalışacak. Tepe noktasında Terazi burcunun yükselmesi ilişkiler, evlilikler ve ortaklı konuların görünür olacağını söylüyor. Zaten 10.eve yerleşmiş Terazi burcundaki Venüs, Şiron ile karşıtlığa gidiyor. Bu da kendi sevgimize sahip çıkmaz, değerimizi bilmeyecek şekilde davranırsak bizi yaralayacak gelişmeler olabileceğinin altını çiziyor.


23 Ağustos 00:36'da Güneş, Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. İyi ki doğdunuz Başaklar! Siz olmasanız hizmet aşkı, çalışma isteği, pratik olmak, detayların ne kadar önemli olduğunu ne demek öğrenemeyecektik. Bizler için de bu dönem detaylara önem verip emek verdiğimiz çalışmalarımızın karşılığını aldığımız, pratik çözümler üretebildiğimiz bir dönem olacak. Adeta hasat mevsimi... Tabii bu dönemden en çok topraklar (Boğa, Başak, Oğlak) keyif alacak.


30 Ağustos günü 08:10'da iletişim gezegeni Merkür Terazi burcuna geçiyor. Merkür, Başak'ın ne istediğini bilen, çalışkan, detaycı, pratik ve eleştirel dünyasını bırakıp Terazi'nin naif, şairane, adil, aşık ve kararsız dünyasına giriyor. İlişkilerde iletişim ve sosyallik güçleniyor. Diplomatik bir tavır sergileyebiliriz. Sanatsal faaliyetlerde bulunmak, yeteneklerinizi keşfetmek ve hayata sanatçı bir gözle bakmak için oldukça güzel bir zaman. Özellikle İkizler, Terazi ve Kovalar bu süreçte zihinsel olarak iyi hissedecekler.


8 ve 22 Ağustos'ta Ay Döngülerini kutladığımız Luna Çemberimize katılım sağlayabilirsiniz. Tarihlere yakın bir zamanda bize yazmanız yeterli! Detaylar için TIK!


51 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page