top of page

Aralık ayında bizi neler bekliyor?Oldukça sert bir Kasım ayından sonra yankılarının devam ettiği bir Aralık ayı olacak. Ayın ilk haftaları daha iyimser olup aksiyon almaya açık olsak da sonraki haftalar Oğlak enerjisi ve Satürn - Uranüs karesinin kesinleşecek olması sebebiyle güvende hissetme arzusu yükselebilir.


4 Aralık saat 10:42'de 12 derece Yay burcunda Güneş Tutulmasıyla İkizler - Yay aksındaki tutulmalarına veda ediyoruz. Gökyüzündeki vedalar, enerjisine göre içinde güzellikleri de barındırır. Yay burcu hangi evinizde ya da gezegeninizse orada çam sakızı gökyüzü armağanı bulunabilir.


Güneş Tutulması, Yeniay enerjisini içinde barındırdığı için yenilik yapmaya, harekete geçmeye, bir şeye girişmeye hevesli bir etki taşır. Yay burcunda olacağı için tutulma, ateş elementinin verdiği yetkiye dayanarak herkes gündemindeki konuyla ilgili bir adım atmak isteyebilir. Ki zaten bir süredir gökyüzünde motivasyonu temsil eden ateş elementinin eksikliği yaşarken içimizdeki ateşi yaktıracak. An haritasında Oğlak burcunun yükseliyor olması ve yöneticisi Satürn'ün Uranüs ile kareye doğru ilerlemesi gelecek ve geçmiş arasında sıkışıp kalmanın getirdiği değişim enerjisine kapılacağımızı, geleceğimizi inşa ederken bize hizmet etmeyen duvarların artık yıkılacağını işaret ediyor. Yay Güneş Tutulması olacağı için de bu duvarları yıkmaktan zevk duyacağız ancak alışkanlıkların değişmesi tedirginlik ve korku da yaratabilir. Güvende olduğumuzu kendimize hatırlatmalıyız.


13 Aralık 12:52 - Mücadele, savaş, motivasyon gezegeni Mars, Yay burcuna geçerek enerjimizi ve iyimserliğimizi yükseltiyor. Yaydan çıkan ok gibi karar alıp aniden uygulayabilecek kadar gözükara, keşif duygumuzun yüksek olmasından dolayı hevesli ve heyecanlı olacağız. Bu dönemin gölge yanı olarak fanatik, abartılı ve kendimizi üstün görmeye eğilimli olabiliriz. Yeni hedefler belirlemek, spor ve yürüyüş yapmak, keşif duygumuzu güçlendirecek organizasyonlar yapmak iyi gelebilir. Yay, Koç ve Aslanlara can geliyor kan geliyor!


13 Aralık 20:52 - Zihinsel faaliyetlerimizi ve iletişimimizi temsil eden Merkür, Oğlak burcundaki yolculuğuna başlıyor. İstikrarlı, azimli, mantıklı olmamızı sağlayan ve güçlü konsantrasyon veren bu süreçte adımlarımızın sağlam olmasına dikkat edeceğiz. Ciddi düşünüp ciddi konuşacak ve kalıcı işler yapacağız. Bu dönemin gölge yanları da hedef odaklı olmaktan gelen anın tadını çıkarmayı kaçırmak ve hayallerin getirdiği yaratıcılıktan uzaklaşmak olabilir. Oğlak, Boğa, Başak bu dönemi beğendi!


19 Aralık saat 07:35'te İkizler burcunda Dolunay yaşanacak. Dolunay'ın ışığı üzerini örttüğümüz ya da fark edemediğimiz olayların üzerine doğar ve aydınlatır. Bizim göremediklerimizi gösterir, duyamadıklarımızı duyurur, oluşması gereken olayları oldurur... İlişkiler adına önemli bir Dolunay çünkü ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, açık düşmanlar, adalet evinde yaşanacak. Değişken bir burçta yaşanan Dolunay'da, yine değişken Yay burcu yükseliyor, Jüpiter ise Kova'yı terk etmeye hazırlandığı 28 derecede ancak Dolunay ile oldukça güzel bir etkileşimde! İkizler'in yöneticisi Merkür, ciddiyetin burcu Oğlak'ta üstelik yaralı şifacı Şiron ile bir karesi var. Belli ki yara da açacak şifa da verecek. Venüs ise retro öncesi, durağan pozisyonuna geçiyor... Bu Dolunay oldukça önemli uzun uzun konuşacağız, bir tutulma bitsin.


Yaklaşık on gündür gölgeli günlerini yaşadığımız Venüs, 19 Aralık itibariyle önemli süreç dediğimiz durağan pozisyonunda olacak. 23 Aralık'ta retrosuna başlıyor, Ocak ayının sonuna kadar da retroda kalmaya devam edecek. Sevgi, değer, sanat, zevk, para ve ilişkilerin temsili olan Venüs'ün retrosunda bu konularla ilgili sorgulama, içselleşme, güvensizlik yaşanabilir. Venüs retroları güzelleşmeye dışardan değil içerden başlamamız gerektiğini bize hatırlatır. Oğlak burcunda yaşanacak retro bize köklü değer kalıpları sorgulamasını evlilik, ilişkiler, kariyer hayatı üzerinden yapacak.


21 Aralık 19:00 - Güneş, Oğlak burcunda ilerlemeye başlıyor ve Oğlak sezonu açılıyor! İyi ki doğdunuz Oğlaklar, yeni yaşınız güzellikler getirsin size! Yay döneminden sonra artık istikrarlı bir enerjiye giriyoruz, güvende olmak istiyor adımlarımızı sağlam atıyoruz. Bi nevi Yay döneminde keşfettiklerimizi köklendirme zamanı... Oğlak, Boğa, Başakların bu enerjiye ihtiyaçları vardı.


23 Aralık 06:16 - Ay Düğümleri Boğa - Akrep aksına geçiyor. Kuzey Ay Düğümü bize gitmemiz gereken yolu gösterir. Akrep'in acelecilik, takıntı, başkalarıyla aşırı ilgilenmek ve ufak bir şeyden kurtulmak için her şeyi yakıp yıkma eğilimini dengeleyerek kendi değerimizi fark edecek, sabrın güzelliğini görecek ve hayatın zevklerinin tadını çıkaracağız. Köklerimizden sağlıkla beslenip çiçekler açacağız! İşte tutulmalar da bize bu yolu gösterecek bazen kolay bazen zor deneyimlerle öğreneceğiz, biz neyi seçersek onu yaşayacağız.


24 Aralık (+/- 10) 10:16 - Satürn KARE Uranüs, geçmiş ve gelecek arasındaki çatışmanın son perdesi yaşanıyor, diğerleri 17 Şubat ve 15 Haziran'da yaşanmıştı (bireysel anlamda o zamanlar ne yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Şuan hangi aşamadasın, bakış açın değişti mi, peki ya olaylar?) Uranüs, jenerasyon gezegeni olduğu için kitlelere hitap ediyor. Devlet (Satürn) ile Halk (Uranüs) arasında gerginliklerin büyümesi, başkaldırı isteği, fiziksel gerilim gibi göstergeleri hayatımıza getirebilir. Özgürlüğünüzün sınırlandırıldığını hissediyor ve geri kazanma savaşı mı veriyorsunuz? Otorite olan insanlar sizi köşeye mi sıkıştırdı? Zihnimizdeki kalıplara gitme vakti. Özgürlük ne demek?

29 Aralık 07:10 - Şans, bolluk, inançlar, adalet temsili Jüpiter Balık burcuna geçiyor. Klasik astrolojide yönetici konumda olduğu için keyfi yerinde olabilir. Hayallerimizin peşinden gitmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı! İyimser, merhametli, sevgi ve şefkat dolu bir bakış açısı verecektir. Birlik bilincinin farkındayız bu yüzden de spiritüel konulara ilginin arttığı bir süreç olabilir. Gölge yanı, gerçeklerden kopmaya sebep olacak kadar hayalci bir bakış açısı kazandırabilir. Her şeye inanma isteğimiz yaşadığımız deneyimler sonrası kendimizi kurban gibi hissettirebilir. İlahi adalet faktörünün daha görünür olduğu yaklaşık 1 senelik dönem olacaktır. Deniz, okyanus, göller yani su ve su kaynaklarında oluşabilecek durumların da önünü açıyor. Balık, Yengeç ve Akrepler, Jüpiter Balık dönemini sevdi! Bu görünümle siz güzel ruhlara ifade etmek istediğim şey; her şey zıttıyla var olur. İyimserliğin yükselmesiyle kötümserlik de aynı seviyede yükselecektir. Dengeyi unutmayarak ve pusulanızı kalbiniz yaparak ilerlemek sizi yolunuzdan başka yola saptırmayacaktır. Güvendesiniz...


Şifa oldu bir Aralık diliyorum! Sevgiler, haticemiz

41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör