top of page

Dean - Sam Winchester KardeşlerLisedeyken en sevdiğim diziydi Supernatural. Kaçıncı sezonda izlemeyi bıraktım bilmiyorum ama bir yerden sonra bende koptu. (Tamamen benim dikkatimin dağılmasından kaynaklı) Yakın zamanda tekrar düştü aklıma. Sevdiğim kardeşleri oylamaya sundum instagram'da, en çok oyu hiç şaşırmadığım Dean ve Sam aldı.


- Spoiler yiyebilirsiniz şimdiden uyarayım -


Haritanın bir bütün olduğunu ve çok daha geniş anlamlar içerdiğini hatırlatma ihtiyacı duyuyorum. Burada yer verdiklerim sadece 2-3 görünüm içeriyor bu yüzden yorumlardan kendinize çıkarım yapmayın. Sizin haritanız size özel, unutmayın. Öptüm.


Diziyi özetlemek gerekirse; Sam 6 aylık, Dean 3,5 yaşındayken anneleri bir iblis tarafından öldürülüyor. İki kardeş babalarıyla birlikte kendilerini insanları iblis gibi varlıklardan korumaya adıyor. Ancak üniversite döneminde avcılık yapmak istemeyen Sam, düzenli bir hayat için evi terk ediyor ama babasının kaybolduğu haberini alınca avcılığa geri dönüyor ve maceralar başlıyor.


2 Mayıs 1983'te doğan Sam Winchester; 4 yaş büyük olan abisinden daha olgun, avcı olmak yerine daha 'normal' ve sakin bir hayat isteyen, sabırlı, azimli ve maddesel bir Boğa burcu. Neticede o bir Ay Oğlak, duygusallıktan oldukça uzak. Duygusal ihtiyaçlarını karşılayamıyor zaten annesini 6 aylıkken kaybetmiş. Beslenme, barınma, duygularımızı temsil eden Ay'ın Plüto ile bir karesi var. Duygularını nasıl yöneteceğini bilemiyor bu da karmaşa yaratıyor muhtemelen aileden kaçmak istemesinin de sebebi buydu. Gidince her şeyin biteceğini düşünüyordu... Haritamızda Merkür, kardeşlerimizi de temsil eder. Merkür ile Mars'ın kavuşumu kardeşe duyulan öfke, tartışmaya çekilme olarak karşımız çıkabilir ki dizide de sık sık Dean ve Sam'in fikir ayrılıklarını görüyoruz. Sam, bir Ay Oğlak olarak patron olmak istiyor ama Dean de bir Kova olarak buna başkaldırıyor.


24 Ocak 1979'da doğan Dean Winchester ise ruhunu şeytana satabilecek kadar çılgın, herkesi bağlayabilecek kadar sosyal ve zeki, oldukça bağımsız ve inandığı şeyler konusunda da bir o kadar inatçı bir Kova. Duygusal ihtiyaçlarımızı temsil eden Ay'ı Yay burcunda yer alan Dean, özgürlüğünü seven, kısıtlamalara gelemeyen, macera seven bir yapıda. Avcılıktan keyif almasının da sebebi bu olmalı çünkü macera ve yüksek heyecan duyuyor. Üstelik Ay'ın, Venüs ve Neptün ile kavuşumu var... Yay burcunda olan bu kavuşum alkole ve kadınlara düşkünlüğünü çok güzel açıklıyor. Bağlanmak ve aidiyet duygusunda zayıflıklar var. Satürn; Ay, Venüs, Neptün'e kare yapıyor... Annesinin kaybı onda müthiş bir hayal kırıklığı yaratmış. Aslında umursamaz gibi dursa da içerde fırtınalar kopuyor. Yaşadığı travmaları makaraya vurarak üstünü kapatıyor ama bölümlerde duygusallığına şahit de oluyoruz. Onun kardeşine bakış açısı biraz daha dönüşüm içeriyor. Merkür'ün Plüton'la karesiyle Sam'e karşı bir takıntısının olabileceğini hem de onunla ilişkisinde ondan çok şey öğrendiğini vurguluyor.


Biri toprak elementini istikrarı ve güvenliğinin diğeri hava-ateş elementinin coşkusu ve çocuksuluğunun hakkını veriyor. Ele avuca sığmayan Dean her belaya atlamaktan geri kalmazken Sam, aklı başındalığıyla sorunların üstesinden gelebiliyor.


O kadar uzun zaman geçti ki dizinin üzerinden hatırladığım kadarıyla haritalarıyla da bağlayarak bu kadar yazabildim. Sizin hatırladığınız detaylar neydi karakterler hakkında? Yorumlarda buluşalım mı? :) Çok öptüm!


17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page