top of page

Ekim ayında bizleri neler bekliyor?


Photo: Cosmic Collage- By Lori Menna

Ekim ayına Terazi burcundaki Merkür retrosuyla başlıyoruz. Retro yazısını buraya iliştirdikten sonra 1 Ekim 00:00 tarihli an haritasında Yükselen Yengeç ve Yöneticisi Ay Yengeç burcunda üstelik boşlukta... Ekim ayında yepyeni başlangıçlar yapmak yerine eski işleri tamamlamak ve aksiyon almak yerine olayları değerlendirmenin daha doğru olabileceğini, anılarda sörf yapacağımızı vurguluyor ki zaten MERKÜR RETRO!


1 Ekim'e kesinleşen Venüs-Jüpiter karesi, Mars-Şiron karşıtlığı ve Merkür-Plüto karesiyle başlıyoruz. 22 Eylül'de yaşanan Merkür-Plüto karesini yeniden yaşıyoruz, bu sefer Merkür retro olacak. Takıntılı ve paranoyakça düşünceler bize dönüşüm için çağrı yapıyor çünkü retro bitince yine birbirlerini kareleyecekler eğer mesajını alamazsak son şakası güldürmez. Venüs-Jüpiter karesi, Merkür-Plüto karesi ve Mars-Şiron karşıtlığının bize söylediği şey öz sevginin önemli olduğu... Sevgi, ilgi ve maddi konularda beklentileri yüksek tutmamakta, abartılı davranışlardan uzak durmakta fayda var. Eğer sevgiyi içerde değil dışarda arıyorsak bu dönemde paranoyak düşünceler karşımızdaki insanlarla iletişimimizde güç savaşına girmemize ve yaralamamıza sebep olabilir.


6 Ekim 14:05'te 13 derece Terazi burcunda Yeniay yaşayacağız. An haritasında disiplini, sorumlulukları, kariyer ve statü konularını temsil eden Oğlak burcu yükseliyor. Yöneticisi Satürn ise Kova burcunda ve retro pozisyonda. Yeniay'a üçgen açı yapan Satürn, elimizi taşın altına koymamız gereken konularda sorumluluk almamız için bize destek olacağını söylüyor. İnandıklarımızı gerçekleştireceğimiz, uzun zamandır planlanan konuların gündeme geleceği, geçmişte çözülemeyen problemlerin önümüze düşeceğini ifade ediyor. Terazi Yeniay'ı olduğu için gökyüzünün ifade ettikleri ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, iş birlikleri üzerinden ilerleyecek. Yeniay'a Mars'ın eşlik ediyor olması aksiyon alma isteğini, savaşma güdüsünü, motivasyon durumumuzu ortaya koyacak. Ancak Mars'ın Terazi'de çok da memnun olmadığını ve Terazi'nin kararsızlık bir gölge tarafı olduğunu da bilmek gerekiyor... Ayrıca gökyüzünde bizi motive edecek, hırslandıracak, coşku verecek ve aksiyon aldıracak bir ateş elementi yok, Mars zaten zararda, üstelik Merkür Terazi'de retro... Bazen yeniye yer açabilmek için eskiyle vedalaşmamız gerekiyor işte tam da böyle bir evredeyiz.


7 Ekim 14:20'de Venüs Yay burcunda ilerlemeye başlıyor. Sevgi, değer ve maddi konuların temsili Venüs; değişken, özgür, eğlenceli Yay burcuna geçiyor ve hayatımıza coşku geliyor. Eğlenmek, öğrenmek, gezmek, keşfetmek, yeni insanlarla tanışmak, seyahat etmek, eğitim almak, eğitim vermek gibi konular bu dönem bizi daha fazla mutlu edebilir. İlişkilerimizde özgürlük ve eğlence talep ettiğimiz bu dönemde, baskı ve kıskançlık ilişkileri zora sokabilir. Değişken bir enerji olduğu için sevgiyi gösterme ve talep etmede de istikrar sağlanamayabilir. Yay, Aslan, Koç burçları hayattan daha fazla zevk almaya başlayabilir.


MERKÜR RETROSU BİTİYOR! 18 Ekim'de Merkür retrosunu bitirip ilerlemek için durağan pozisyona geçiyor. 19 Ekim'den sonra da Merkür ileri!


20 Ekim 17:56'da 27 derecede Koç Dolunayı gerçekleşecek. Dolunay'ın an haritasında da yine Koç burcu yükseliyor, x2 Koç etkili bir dolunay bizi bekliyor. Ancak yöneticisi Mars, Terazi burcunda ve Plüto ile karesini kesinleştirmeye hazırlanıyor. Dürtüsel tepkilerle hareket edeceğimiz, ilişkilerde özgürlüğümüzü talep ettiğimiz, bireyselliğimize sahip çıkmak istediğimiz, hayatımızı yeniden düzenlemek istediğimiz bir dönemin içindeyiz. Dolunayın ışığı görünmeyeni aydınlatarak önümüze engel olarak koyduğumuz ilişki, duygu, olay ve insanları bize gösterecek. Gördüklerimiz bazen hoşumuza gitmeyebilir ancak gerekli olduğunu kabul etmek gerekiyor.


23 Ekim 07:51'de Güneş Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. İyi ki doğdunuz Akrepler! Yeni yaşınız size güzellikler getirsin... Güneş'in Akrep burcuna geçmesiyle birlikte hayatımızda sabitlik, güvenlik ve tutku ön plana çıkıyor. Mevcut düzeni korumak, az ve öz bir çevreyle ilerlemek isteyeceğimiz bir süreç içerisindeyiz. Tutkularımızın esiri de olabileceğimiz bu dönemde dengede kalmak önemli olacak. Akrep'in gölgesinin kin, intikam, öfke, kıskançlık olduğunu unutmamak gerek.


30 Ekim 17:21'de Akrep nihayet klasik astrolojideki yöneticisi Mars'a kavuşuyor. Motivasyon, mücadele, savaş gezegenimiz Mars; istikrar, tutku ve küllerinden yeniden doğan Akrep'le buluşması üzerimizdeki ölü toprağı atmamıza sebep olacak. Yeniden gücümüze kavuşacağımız bu dönemde başladığımız işleri ilerletmek daha kolay bir hal alacaktır. Ancak öfke, intikam ve kin duygularını farkında olmak gerek. Mars'ın savaşçı tarafı Akrep'in gücüyle birleşince çok daha etkili olacaktır. Bu enerjiyi kendimizi yeniden doğurmak için de kullanabiliriz. Seçim bizim...


İstersen Astroloji veya Tarot Seansları ile Ekim ayında fark etmek istediğin cevapları birlikte de arayabiliriz.

Ekim ayı şifasıyla gelsin! Sevgiler, haticemiz

23 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page