top of page

Eylül ayında bizleri neler bekliyor?25 Ağustos'ta kesinleşen Merkür ile Neptün karşıtlığından sonra Eylül ayına Mars ile Neptün'ün karşıtlığıyla giriyoruz. Önce akıllar sonra aksiyon alacağımız konularda yönsüzlük, dalgınlık, sislenme yaşanabilir. Bu sebeple başladığımız yeni ayın nasıl geldiğini kestiremeyebiliriz :)


7 Eylül saat 03:52'de 14 derecede gerçekleşecek Başak Yeniayı yaşanıyor. Çalışmalarımızın karşılığını görebileceğimiz güzel bir zamana işaret ediyor. Hasat mevsimini temsil eden bu yeniay beklenmedik sürprizleriyle iş isteyene iş, statü isteyene statü, aşk isteyene aşk, para isteyene para sağlayabilir. Güzel kalıcı işlere başlanabileceğinin müjdesini veren yeniay, bizi harekete geçirecek!


10 Eylül saat 23:39 - 7 Ekim saat 14:21 arasında Venüs Akrep burcuna ilerleyecek. Aşk, zevk, değer ve varlıklarımızı temsil eden Venüs; zodyağın tutkulu ve derin burcu olan Akrep'e geçiyor. İlişkilerde duygularda açık olup paylaşımcı davranarak güven ortamı oluşturulabilir. Tutkunun ön plana çıkacağı bu süreçte sahiplenme duygumuz da bir hayli yüksek olacak. Cinsellik, sahiplenme, kıskançlık, intikam, manipülasyon gibi duygularda uçlarda olabileceğimiz bu dönemde dengede kalmak da önemli olacak. Akrep, Yengeç, Balık burçları için keyifli bir süreç olacak.


16 Eylül saat 03:14'ten 30 Ekim 17:21'e kadar Mars Terazi burcunda ilerliyor. Motivasyon, mücadele ve savaş gezegeni Mars; barış, uyum, sevgi burcu olan Terazi'de! İsteklerimize savaşarak değil anlayış, şefkat ve uyumla ulaşacağımız bir dönem. Kendimizi ortaya koymakta zorlanabileceğimiz bu dönem kavga ve gürültüden kaçmak, ödün vermemize sebep olabilir.


21 Eylül saat 02:54'te 28 derecede gerçekleşecek Balık Dolunayı bizi sisli bir yolculuğa çıkarıyor. Önümüzü net göremediğimiz bir dolunay olmasından dolayı net kararlar için uygun değil. Daha çok derinleşmek, sezgilerimizi dinlemek, evrenin mesajını almak ve ruhsal yolculuğumuza yönelmemiz gereken bir süreci içeriyor. Ay'ın dolunaydan sonra Koç burcuna geçmesi ve Mars ile yaptığı karşıtlık, agresif bir enerjiye sahip olabileceğimizi söylüyor. Acele kararların sonradan pişmanlık yaratabileceğinin altını çiziyor.


Güneş, 22 Eylül saat 22:21'de Terazi burcuna geçerek 23 Ekim 07:51'e kadar burada seyahat edecek. Terazi dönemiyle birlikte ilişki kurma ve sosyallik ihtiyacı artıyor. Uyum, denge ve adalet duygusunun ön plana çıkıyor. İyi ki doğdunuz Terazi burçları, yeni yaşınız size güzellikleriyle gelsin! Terazi, İkizler ve Kova burçlarının ışığının parlayacağı bir süreç olacak!


Terazi burcunda ilerleyen Merkür, iletişimde uyum ve dengeyi işaret ediyordu. Politik davranıp olayları objektif bir şekilde değerlendirebiliyorduk. Durağan konumuyla birlikte 26 Eylül'de başlayacak Merkür retrosuyla iletişim dıştan içe yönelmeye başlıyor. İlişkiler, evlilikler, ortaklıklarda değerlendirme dönemi başlıyor. Alma - verme dengesi korunuyor mu, adaletli miyiz, uyumlu olma adına kendimden mi veriyorum sorularına yanıt bulabileceğiz. Ve tabii birçok ilişkide orta yol bulunup ikinci şans vermek istenebilir. Retro 17 Ekim'e kadar devam edecek.

Harika bir Eylül ayı diliyorum hepimize!25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör