top of page

Hava yoğunluğu, ateş eksiği; yapalım ama nasıl?Selamlar herkese, Kova'da yerleşen gezegenlerle hava elementinde yoğunluk yaşanıyor. Bu gezegenler Boğa'daki yerleşimlere kare yapınca da köklendirdiğimiz, uzun zamandır süre gelen mevzularla ilgili düşünme, tam kafada oturtamama, eskisi gibi hizmet ediyor mu düşüncesini doğuruyor zihinde. Özgürleşmek istiyoruz, bırakıp gitmek, yeni diyarlara açılmak, çantamıza başka deneyimler atmak istiyoruz.


Toprak elementinin kalıcılığı, sürekliliği, istikrarı ile hava elementinin uçuşan fikirleri, istekleri, havailikleri arasında sıkışıp kalıyoruz. Tam adım atacağız, 'Emin misin?' diyor toprak. 'İnşa ettiklerini arkanda bırakıp gitmeye hazır mısın? Bu fikirlerin hiçbiri yere basmıyor, çok uçarı. Cidden bu kadar cesur musun?' Dudaklarından tereddütlü bir cümle dökülüyor 'Bir düzenim de var şimdi...' İşte böyle başlıyor çıkmaz hali...


Konuşmaya, yazmaya, paylaşmaya daha çok ihtiyaç duyuyor olabilirsin. Kendini ifade etme ihtiyacı geliyor muhtemelen. Zihninde o kadar düşünce var ki atmak istiyorsun onları dışarı. Konuşunca bitecek sanıyorsun. Bu düşünceler uykusuzluk ve sinirsel problemler yaratıyor. Eskisi kadar motive hissetmiyor olabilirsin kendini. Zihninde her şey tamam ama uygulamaya geçemiyorum diye kendini suçluyorsun. Bu kaosun içinde günden güne özgüvenin azalıyor, kendine inancını yitiriyorsun. Nerede benim mücadele ruhu yüksek, cesaretli, motive, enerjik halim diyorsun.


Çünkü gökyüzünde ateş elementi eksikliği var. Ateş bizim cesaretimiz, özgüvenimiz, coşkumuz, çocuksu yanımız, parlayan tarafımız, enerjimiz, motivasyonumuzdur. Evrende her şey dengeden oluştuğu için bu eksikliğin iyi olduğunu bile söylemek mümkün... Her şeyin olurunu gözden kaçırıyor olabiliriz bu kadar hava yoğunluğuyla. Kendi yeteneklerimizi, gücümüzü, yapabileceklerimizi, hazır olduğumuz konuları, fikirlerin gerçekliğini sorgulatıyor. Fikirlerin çok çabuk değişiyor, yapmak istediklerini bir değerlendir diyor.


Hava elementinin yoğunluğunda odaklanmak zor olsa da meditasyon yapmak zihnin sakinleşmesi için oldukça önemli ki Merkür de retro... O meditasyon sırasında fark edecekleriniz, açılacak kapılar, aydınlanacak konular olacaktır. Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız hayatınızda papatya ve melisa çayına yer verebilir, lavanta yağını kullanabilirsiniz.


Ateş elementinin bu süreçte dengelenmesi gerekiyor. Zihnimizde uçuşan o güzel fikirler ancak ateş elementiyle hayata geçebilir. Ben bu ara çalışırken mutlaka mum yakma ihtiyacı duyuyorum. Güneş'in insanın içini ısıttığı bu günlerde mutlaka Güneş'e çıkın. Kırmızı giymek, çevrenizde bu rengi bulundurmak işinize yarayabilir. Hareket önemli! Spor yapabilir, dans edebilirsiniz. Her şeyin haricinde kendinizi motive etmeyi asla unutmayın! Şifa olsun!


14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page