top of page

Haziran bize neler söylüyor?

Güncelleme tarihi: 2 Haz 2021Haziran ayı oldukça önemli bir ay. 26 Mayıs'taki Ay Tutulması sonrası 10 Haziran'daki Güneş Tutulması'na hazırlanıyoruz üstelik İkizler burcunda bulunan Merkür retroya başlıyor. İletişim gezegenimiz Merkür'ün kendi burcundaki retrosu daha da güçlü olmasına sebep oluyor. Kaygan bir zemin, neyin ne olacağı belli değil. Bizi neyin bekleyeceğini kestirmek güç. Emin olmamız gereken tek şey 'Her ne oluyorsa hayrımıza oluyor...' Güven bu dönemde oldukça önemli. Evrenin işleyişine güvenmek, hislerinize güvenmek, içinize sinmeyen duygulara güvenmek yol gösterici olacaktır.


1 Haziran 01:30'da Merkür retrosu başlıyor ve 21 Haziran 02:05'de retro bitiyor. Mesajlaşma, mailleşme, konuşma, zihinsel faaliyetler, öğrenme süreci, alım-satım işleri, yolculuklar, evraklar, sözleşmeler, anlaşmalar, imza işleri, başvurular, teknolojik aletler gibi konularda ertelenmeler, aksamalar, gecikmeler, karışıklıklar yaşanabilir. Öğrenme süreçlerimiz biraz daha yavaş ama özümseyerek olur. İçsel yolculuğa çıkabileceğimiz zamanlardır. Dikkatimizi toplamak, detaylı işlerle uğraşmak, düşündüklerimizi dile dökmekte zorlanabiliriz. Ben severim retro zamanlarını çünkü insanın zaman zaman durmaya ihtiyacı vardır. Durup bir kendini anlamaya, detayları kavramaya, hislerini dinlemeye, oturup dinlenmeye...

Gülten Akın'ın da dediği gibi; Ah, kimselerin vakti yok Durup ince şeyleri anlamaya...

Aynı gün Venüs İkizler'de 29 derecede olacak. Sevgi, değer, zevkler ve maddi konuları temsil eden Venüs'ün bu derecesi sevgiyi ve değeri hissetmekte zorlanabileceğimiz bir günü işaret edebilir.


2 Haziran 16:19'da Venüs Yengeç burcuna geçiyor. Yengeç burcuna geçen Venüs, sevgi konusunda verici, besleyici, sahiplenici, korumacı, anaç duygularla yaklaşabilir. İlişkilerde duygular yoğunlaşacaktır ancak bu dengeyi de var etmemiz gereken bir süreç olduğunun altını çizer. İlişki yaşadığınız insanın annesi ya da babası değil sevgilisi olduğunuzu unutmayın. Aile kurmayı istemek, evle ilgilenmek, anne - baba olma düşünceleri bu dönemde daha sempatik gelebilir. Başta yengeçler olmak üzere akrep ve balıklar için de iyi hissedecekleri güzel bir zaman.


4 Haziran'da (+/- 3 gün) Venüs'ün, Balık burcundaki Jüpiter ile üçgeni kesinleşecek. Aşkta duyguların ve paylaşımın artacağı bu günlerde sevgiyle akmak isteyeceğiz! Sanatsal konularda da yaratıcılık yüksek olacak. Duygular fora!


5 Haziran'da (+/- 3 gün) savaş, mücadele, motivasyon gezegenimiz Mars ile yeraltının ve dönüşümün temsili Plüto arasında karşıtlık yaşanacak. Dönüşümün yüksek olacağı oldukça gergin bir gün olabilir. Bugünü kendi yeraltınıza inmek için kullanabilirsiniz. Şefkati elden bırakmayın!


10 Haziran'da İkizler burcunun 19 derecesinde bir Güneş Tutulması meydana gelecek.

Güneş Tutulması olması sebebiyle daha iyicil etkiler barındırırken yöneticisi Merkür'ün retro olması eski fırsatları, eski konuları, eskide kalmış kişileri tekrar gündemimize getirebilir. An haritasının yöneticisi Terazi zaten ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar gibi konuları öne çıkaracak. Yöneticisi Venüs'ün Yengeç'te bulunması aile, ev, yuva kavramını gündem yapacak. Bu tutulma ile evlilik kararı alınabileceği gibi bitmesi gereken evlilikler için de sonlandırıcı olabilir. Ancak Venüs 12 Haziran'da Şiron ile bir kare yapacak. İlişkilerde yaralayıcı etkiler de mevcut... Diğer taraftan ise belki de 'bir daha asla olmaz' denilen ilişkilerde ikinci şans ortaya çıkabilir. Bu tutulmayı hem yazacağım hem de podcastte anlatacağım uzun uzun!


11 Haziran 16:33'te Mars Aslan burcuna geçiyor.

Mücadele, savaş, motivasyon gezegeni Mars'ın Aslan burcuna geçmesiyle göz önünde olma isteğimiz de artıyor. Uzun zamandır gezegenlerde ateş elementinin olmaması motivasyon kaybına sebep olmuştu. Düşüncelerimizi uygulamakta hayata geçirmekte eski coşkumuzu bulamıyorduk belki de ama artık sahnede olmak istiyoruz. Bu noktada da egosal durumlara dikkat etmekte fayda var. Başkalarıyla değil kendinizin en iyi versiyonu olmak için çalışabilirsiniz!

12 Haziran'da (+/- 3 gün) Venüs - Şiron karesi yaşanacak. Yaralı şifacımız Şiron'un sert etkileşimine maruz kalan Venüs, sevgi ve değer konusunda yara almaya ve şifalanmaya açık etkiler taşıyor. Bu günlerde her zamankinden daha duygusal olabiliriz. Zaten 10 Haziran'da yaşanan Güneş Tutulması, Retro Merkür'ü tetikledi bu da bizi aldığımız yaralara götürmüş olabilir. Yaraları görüp sevgiyle sarma zamanı.


Venüs - Şiron karesinden sonra, 13 Haziran'da (+/- 3 gün) Venüs - Uranüs sekstil açısı yaşanacak. Bu kare ile yaralarımızı dönüştürmek belki de bu güzel açıyla aniden gerçekleşecek. Belki de kendimizi aniden bir ilişkinin ortasında bulabiliriz.


15 Haziran Satürn - Uranüs karesi YENİDEN kesinleşiyor! Birbirlerini 17 Şubat'ta kareleyen Satürn ve Uranüs o tarihte gelecek ve geçmiş arasındaki çatışmayı başlattı. Uranüs bize özgürlük içeren keşif dolu bir yolculuk sunarken Satürn geleneklerle değerlenen geçmişten kolay kopamazsın diyor. Dünyada ve Türkiye'de otoriteye karşı başkaldırılar, ayaklanmalar, isyanlar çıktı. Türkiye'de Boğaziçi Üniversitesi olayları da yine bu dönemlerde alevlendi. 15 Haziran'a doğru yine bir gündem oluşabilir. Kişisel hayatlarımızda ise özgürlüğümüzü kısıtlayan her türlü ilişkiye karşı tahammülümüz azalabilir. Uranüs tabiri caizse bize gaz verecektir!

21 Haziran'daki (+/- 3 gün) Venüs - Neptün üçgeniyle aşkı ilahi boyutta, saf sevgi enerjisiyle, karşımızdaki kişiyle bütünleşerek yaşamayı deneyimleyebiliriz. Affedicilik ve merhamet çok yüksek. Sanatsal faaliyetlerde yaratıcı olunabilir. Şifa çalışmalarıyla sevgi konusunda müthiş açılımlar yaşayabiliriz.


21 Haziran 06:32'de Güneş Yengeç burcunda, İyi ki doğdunuz Yengeçler!

Güneş'in Yengeç burcuna geçmesiyle duygulu, duyarlı ve sezgisel bir enerji hissedeceğiz.

Ev, aile, yuva konularına eğilim göstereceğiz. Duygusal konularda beslenmeye ihtiyaç duyacağız. Anılarımız kıymetli olacaktır.


23 Haziran'da Güneş ile Jüpiter üçgeni, şanslı ve güzel fırsatları karşımıza çıkarabilir. Duygusal anlamda da coşkulu bir enerjiye sahip olabiliriz. Bu özellikle yengeç, akrep ve balıklar etkilenecektir.


24 Haziran'da (+/- 3 gün) Venüs - Plüto karşıt açısının enerjilerini hissedeceğimiz bu günlerde sevgi anlamında dönüşümler yaşanması muhtemel. Sevgi konusunda dengede olmamızın önemini vurgulayan bu açı; dengeyi kaybettiğimizde manipülasyon, fanatik ruh halleri, tutku ve aşırı sahiplenmenin getirdiği zararlı duyguları ortaya çıkarıyor.


24 Haziran 21:39'da 3 derece Oğlak burcunda dolunay meydana gelecek.

Dolunay; kariyer, statü, sorumluluklar gibi konularda gündem yaratabilir. Yöneticisi Satürn'ün de retro olması ve yöneticisinin 15 Haziran'da Uranüs ile yaptığı kare sebebiyle statü anlamında büyük değişiklikler bizi bekliyor. Zaten 3 derecede olan dolunay yeni başlangıçlar yapacağımızı da söylüyor. Tanınmış birçok köklü şirket için de zorlu bir süreç olabilir. Sadece statünün insanı mutlu etmediği farkındalığı hakkında konuşacağız burada :)


Yine 24 Haziran günü şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter, Balık burcunda retroya başlıyor.

Jüpiter retrosu; inanç, felsefe, kazanç, maddi konular, yurt dışıyla ilgili işler ve yasal konularda yaşanabilecek aksaklıkları temsil edebilir. İnançlarımızda da sorgulamaya gireceğimiz bu dönem bizi hayatımızın anlamını bulmaya yönlendirebilir. Özellikle balık, yay ve kova burçlarını daha fazla etkileyebilir bu süreç...


27 Haziran'da 07:30'da Venüs Aslan burcunda; shine baby shine! Lüks harcamaların artabileceği bu süreçte gözlerin üzerimizde olması için elimizden geleni yapacağız...


27 Haziran'da Mars ile Ay Düğümleri arasında güzel bir etkileşim yaşanacak. Ayağa kalkıp geleceğimizi şekillendirebileceğimiz bir enerjiyi bize sağlayacaktır. Hangi konuda önünüz açılıyor bir gözlemleyin!


27 Haziran 14:33'te Neptün Balık burcunda retroya başlıyor.

Yolumuzu puslayan, zihnimizi sisleyen, sevgiyi ilahi boyuta çıkaran Neptün'ün retrosunu bir Merkür retrosu kadar hissetmeyebiliriz şayet kişisel gezegenlerimizle açı içerisine girmiyorsa. Neptün'ün retrosu, ilerisinden iyidir bence :) Bizi adeta uykudan uyandırır, biraz daha gerçekçi olmamıza sebep olabilir.

48 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page