top of page

Kasım ayında bizleri neler bekliyor?Koltuklarınıza oturup kemerlerinizi bağlayın, tutulma mevsimine giriş yapmış bulunuyoruz!


Kasım ayını 5 Kasım 00:14'te yaşayacağımız 12 derecedeki Akrep Yeniayı ile açıyoruz. Akrep'in 4.evdeki Yeniayı ile duygularımızda derine inme cesaretini bize veriyor. Aile içindeki veya geçmiş travmalarımızla yüzleşip onları dönüştürme güdüsünü sağlayacak. Bizleri bu anılardan özgür bırakmaya çalışacak. Hayatımızda arzulayacak yeni girişimlere hevesli olacağımızı söylüyor!


5 Kasım 13:44'te Venüs uzuuun süre kalacağı (çünkü retro yapacak) Oğlak burcuna geçiyor. İlişkilerde ve maddi konularda güvenli sulara çekilmek isteyeceğimiz bir dönem başlıyor. Sorumluluk duygusuyla ilerleyeceğimiz, heyecanı minimize ettiğimiz, abartılardan uzak ve sadık kalma enerjisini bize sağlayacak bir gökyüzü var. Hatta bu dönemde bizden yaşça büyük veya kafa yapısı olarak olgun insanlara çekilmek isteyebiliriz. Geleneksel ilişki modelleri dikkatimizi daha çok çekebilir çünkü asıl isteğimiz 'güven ve istikrar' Oğlak, Başak, Boğa etkisi taşıyanlar bu enerjiyi beğendi :) Venüs Oğlak geçişinin diğer penceresi de sevgiyi yastık altı yapmak, zevk veren konulardan kendimizi kısıtlamaktır. 15 Kasım (+/- 3 gün) Venüs KARE Şiron; ilişkilerde ve para konularındaki sevgi ve değer hissiyatında beklentiler sebebiyle açılabilecek yaraları gösteriyor. 19 Kasım (+/- 3 gün) Venüs ÜÇGEN Uranüs; ilişki ve parasal konularda ani beklenmedik durumlar yaşanabilir.


6 Kasım (+/- 3 gün) 01:35'te Merkür Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. Zihinsel faaliyetlerimiz, iletişimimiz, zekamızı nasıl kullandığımız, yeteneklerimiz ve ticaret gibi konularda Akrep'in derin, keskin zekalı, kuşkucu ve güven isteyen enerjisini yaşayacağız.

10 Kasım (+/- 3 gün) Merkür KAVUŞUM Mars; aklımıza düşen fikri hayata geçirmek isteyebiliriz ancak Merkür KARE Satürn etkisi de olacağı için kendimizi kısıtlanıyor hissedebiliriz. Belki de zihnimizdeki kalıplardan özgürleşmeye ihtiyacımız var... 13 Kasım (+/- 3 gün) Merkür KARŞIT Uranüs etkisi bu kalıplardan özgürleştirebilecek etkiye sahip.18 Kasım Merkür ÜÇGEN Neptün; zihnimizi serbest bırakma vakti çünkü yaratıcılığımız yüksek! Su elementinin empatik, duygulu, sezgisel, sanatsal enerjisi devrede! 21 Kasım Merkür KARE Jüpiter; iletişimde abartılı düşünceler,


İkizler-Yay aksındaki tutulmalarla duyduk, gördük, öğrendik ve yeni bir bilince açıldık. Boğa-Akrep aksındaki tutulmalar bu yeni bilincin idrakına engel olan önümüzdeki engelleri aşmamız için esnek olayı öğretecek. İkizler-Yay Tutulmalarında öğrendiklerinizi hatırlayın! Zihninizi kalıplardan özgürleştirin! Size bir anahtar verilmişti açın o kapıyı ve zihni özgür bırakın...

19 Kasım 11:57'de 27 derece Boğa burcunda Ay Tutulması aslında ayın başındaki Akrep Yeniay'ının hasat zamanı diyebiliriz. Bu hasat ruhsal, duygusal, fiziksel ya da zihinsel olabilir. Boğa burcunda yaşayacağımız Ay Tutulmasıyla birlikte maddi konular, manevi anlamda sahip olduklarımız ve fiziksel tezahürlere odaklanacağız. Fiziksel dünyayla sağlıksız bir bağ varsa Dolunay'ın ışığı iyileştirmek için yol gösterici olacak. Bu tutulmayla birlikte bize hizmet etmeyen her şeyle vedalaşma zamanının geldiğini hatırlıyoruz. Derin bir nefes alıp arkana yaslan güvendesin...


22 Kasım 05:34'de Güneş Yay burcunda ilerliyor. İyi ki doğduk canım Yay burçları! Güneş'imiz üzerinden geçen Güney Ay Düğümü'nün karmik etkileriyle tutulmalarla yüzleştiğimize göre yola devam edebiliriz. Son 1 tutulmamız kaldı onun hakkında Aralık yazısında konuşacağız.


24 Kasım 18:36'da Merkür Yay burcunda ilerlemeye başlıyor. Zihinsel faaliyetlerimiz, iletişimimiz, zekamızı nasıl kullandığımız, yeteneklerimiz ve ticaret gibi konuları yay enerjisiyle yaşayacağız. Ateş elementinin çoşkulu, neşeli ve abartılı üyesi Yay; iletişimimizi de canlandıracak. Dağınık ve değişken bir enerjiye sahip olabileceğimiz bu süreçte konsantre olmak zorlaşabilir. Eğitimlere katılmak, eğitim başlatmak, ruhsal konulara ilgi göstermek, yeni bir dil öğrenmek, yeni insanlarla tanışıp farklı kültürlere meraklı olmak da bu süreçte ilgimizi çekecek konular... Yay, Aslan, Koç bunu beğendi!


Hayatınızda güzelliklere yer açtığınız bir Kasım ayı olmasını diliyorum.


Kasım ayını daha farkında geçirmek istersen Astroloji veya Tarot Seansları ile fark etmek istediğin cevapları birlikte de arayabiliriz.


Kasım ayı şifasıyla gelsin! Sevgiler, haticemiz


68 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page