top of page

Kova'daki Merkür retrosu için burçlara öneriler31 Ocak'ta başlayan Kova burcundaki Merkür retrosundan en çok etkilenecek burçlar Kova, Aslan, Boğa ve Akrep olacak. 22 Şubat'a kadar devam edecek retro için burçlarınıza özel küçük notlar hazırladım. Şifa olsun!


Önce yükselen burcunuzu okumayı unutmayın :)


Aslan: Retro sürecinde gündeminde ilişkiler, iş birliği yaptığın insanlar ve seans almak istediğin konular gündeminde olacak. İlişkisi olmayanlar için ilişki başlangıçları yaşanabilir. İlişkilerde sorun yaşayanlar karar aşamasına gelebilir. İlişkiyi şifalandırmak, oturup konuşmak, kendimizi ifade etmek için gayet uygun. Acele etme, her şey yoluna girecek. Sen sadece ne istediğine karar ver. İçerdeki denge sağlandıkça dışardaki olaylarda netlik kazanacak.


Yengeç: Uzun zamandır haber beklediğin miras konusu mu var, yoksa vergi veya borçlarda iyileşme mi bekliyordun? Olabilir, neden olmasın. Ya da şöyle bir ihtimal de vereyim borçlarını ödemen için para gelebilir! Gaza gelip büyük bir borcun altına girmemeni tavsiye ederim.


Zihinsel yenilenme zamanı. Ruh kendini güvende hissetmek istiyor. Onu duy. İstekleri neler onu anla. Korkuların seni ziyarete gelebilir ancak sana mesajı var. Beni fark et diyor. Korkuların huzursuzluk veriyor sana. Gücünü eline aldığında her şey yoluna girecek. Korkuların seni korkutmayacak böylelikle.


İkizler: Akademik kariyer, yolculuklar, inançlar, medya, uzun süreli eğitim gibi konular gündeminde olacaktır. Belki bir süredir dil öğrenmeyi düşünüyordun belki de yurtdışına çıkmak istiyordun karşına bununla ilgili bir fırsat çıkabilir.


Bu dönem dışarı değil içeri açılıyoruz. Sen de içsel yolculuğa başlıyorsun... Yaşamdaki amacını, vizyonunu yeniden düşünüyorsun Tutulmalar birçok konuyu tekrar düşünmene, değişimine vesile olmuştu işte bu retro da kendinle, benliğinle yeniden tanışmana vesile olacak.


Başak: İş hayatın, iş arkadaşların, çalışma tarzın, sorumluluklarınla alakalı düşünme fırsatı bulacaksın. Ne yapmak istiyorum, mutlu muyum sorgulaması olabilir. Şubat'ın sonuna kadar planlı programlı yaşamak önemli olacaktır. Dalgınlıklar, unutkanlıklar yaşanabilir. Uykuya olan ihtiyacın daha da artabilir.


Kendine döndüğünde verimliliğinin yükseldiğini görebilirsin. Kendine alan tanı. Süreç her zamanki gibi ilerlemeyebilir zaten her gün birbirine benzeyecek diye bir şey yok. Kabul et.


Terazi: Retro aşk ilişkileri evinde olurken hayatında eski aşk rüzgarları esebilir. Eski flörtler, tatlı kaçamaklar tekrar canlanabilir. Eskiden beni ne mutlu ediyordu, neye eğleniyordum deyip geçmişi düşünebilir. Eski hobilerine vakit ayırmak sana iyi hissettirebilir. Yaratıcılığını ancak özüne dönerek kullanabilirsin. Sanat sana iyi gelecek!


Bu dönemde canlanan her ilişki aslında mesaj verir. Üstünü kapattığın bir duygu mu var, fark edemediğin bir olay mı var, öğrenmem gereken ne var diye sormak sana yol gösterici olabilir.


Akrep: Ailede konuşulmayan konuların, ortaya çıkmayan haberlerin öğrenileceği bir zaman olabilir. Evde olmak, evle ilgilenmek iyi hissettirebilir. Satmayı ya da almayı düşündüğün gayrimenkul varsa konuyla ilgili haber alabilirsin ancak alım satım konularında tüm detayları konuş ve aksiliklere karşı sabırlı ol. Bu dönem eve elektronik alet almamak doğru bir karar olabilir. İnternet veya telefon bağlantısının kontrolünü yaptırmak gerekebilir.


Deriiin duygularına doğru bir yolculuk başlıyor. Aileden, köklerinden gelen inançları alıp kabul ettiğini fark edebilirsin. Ruhunun verdiği mesajları almaya niyet et.


Yay: Merkür retrosunda dışarı kapanır içeri açılırız işte senin için tam da böyle bir süreç olacak. Zihinsel anlamda karmaşa yaşanabilir. Dalgınlık ve unutkanlığın önüne geçmek için not almanı tavsiye ederim. Detaylar gözden kaçabilir, yardım istemeyi unutma :) Kendi ifade etmek, mantıklı düşünmek bu süreçte biraz zor olabilir. Alım-satım işlerinde aksiliklere karşı dikkatli olmakta fayda var.


Anlama ve anlaşılma isteği artabilir. Unutmamak gerekir ki her şey kendimizde başlar. Biz kendimizi anlarsak her şey anlaşılır hale gelecektir.


Oğlak: Maddi-manevi kaynaklarda plan yapmanın tam zamanı. Bu dönemde riskli yatırımlarda uzak durmakta fayda var. Uzun zamandır beklenilen paralar varsa bu dönemde gelebilir.


Maddesel anlamda kendini güvende hissetmek isteyebilirsin. Güvende olduğunu hatırlamak için değerlerinle sınanabilirsin. Güvendesin, sakin ol.


Kova: Evinin bir sürü camı var, hepsinde bambaşka manzara gözüküyor. Sen ise hangi camdan bakacağına karar verme aşamasına gelmişsindir. İşte tam olarak böyle bir süreç Merkür retrosu. Gelecek adına adım atmadan önce planlama yapma evresindesin bu yüzden işlerde biraz karışıklık yaşanabilir. Çünkü içeri açılacaksın. Yeni başlangıçlar değil de eskiler hakkında düşünme zamanı.


Önceden ne yaptım, şimdi ne yapıyorum. Gelecek adına nasıl ilerleyeceğim? sorusunu kendine sorma vakti.


Balık: Bilinçaltına doğru bir yolculuk başlıyor. Duygular yükseliyor. Kendini yolsuz hissedebilir, bir limanda soluklanmak isteyebilirsin. Bu liman sensin, o senin özün. Kendine ne istediğini sormayı unutma. En doğru cevap orada. Uyku düzeninde değişikler meydana gelebilir.


Korkuların, mutlulukların, anıların etrafa saçılıyor. Saçılacak ki neye ihtiyacın var neye yok, gör ve ayır. Kendinden bile sakladığın sırların ortaya çıkabilir. Ortaya çıksın ki çözüm üretebil.


Koç: Arkadaşlarını çok mu özledin? Emin ol onlar da seni çok özledi. Paylaşacak çok şeyiniz var, özellikle eski anıları konuşmak sana çok iyi gelecek. Uzun süredir gerçekleştirmek istediğin ideallerin tekrar aklına geliyor. Nasıl yapabilirim diye düşünme vakti. Aklına güzel fikirler gelecektir. Yeni planlanan konularla ilgili bir gecikme yaşanabilir. Her şey zamanını bekler. Sabret, zamanı geldiğinde olacak!


Boğa: Gündeminde kariyerin var. Bir süredir ne yapacağını, nasıl ilerleyeceğini düşünüyordun belki de, işte bu düşünme daha da derine iniyor çünkü cevap içerde. Sana neyin iyi geleceğini, ne yapmak istediğini özüne sor... Kariyer konusunda karar verebileceğin bir süreç.


Güç dediğin şey nedir? Güçlü olmak bu kadar önemli midir? Güçlü olmak mı mutlu olmak mı?

26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page