top of page

Mayıs bize neler söylüyor?Mayıs ayının sonunda bizi bir Ay Tutulması ve retroya başlamak için yavaşlayan bir Merkür beklese de coşkumuzu yüksek tutuyoruz çünkü buna ihtiyacımız olacak :) Gezegenlerin teker teker Koç'tan ayrılıp Boğa'ya geçmesiyle birlikte kendimize olan güvenimizi, coşkumuzu ve mücadeleci yanımızı temsil eden ateş elementine yine veda ettik. Tabii ortalık biraz sessizleşti. Vakit huzurlu ve keyifçi Boğa vakti... ANCAK Kova'daki Satürn ve Jüpiter'in, 3 Mayıs'ta Merkür ve Güneş'e yapacağı kare ile hangi konularda direndiğimizi yaşatacağı deneyimle görmemizi sağlayabilir. Merkür'ün Boğa'da 29 derecede oluşu sebebiyle düşüncelerimizi değiştirmek zor olabilir. Biliyoruz ki esnekliği sağlayamadığımız konularda kırılırız. Neye direniyorum, neyi diretiyorum? sormak iyi olabilir. Bugüne doğru borsa, kripto para gibi maddi konularda bir gündem bizi bekliyor, bir konu netliğe kavuşuyor olabilir.


4 Mayıs günü Merkür, İkizler burcuna saat 05:50'de geçerek kendi köşküne yerleşiyor. İletişimin hız kazanacağı Merkür İkizler seyrinde, alım satım, ticaret, evrak işleri, yolculuklar, eğitimler ve iletişim gibi konular öne çıkıyor. Sosyallik artıyor tabii bu pandemi şartlarında görüntülü ve sesli görüşmeler olarak yaşayacağızdır.


9 Mayıs saat 05:00'te sevginin, değerin, zevklerin minnoş gezegeni Venüs, hızlı iletişimin ve sosyal kelebekliğin temsili İkizler burcuna geçiyor. Tatlı heyecanlar peşinde olmak isteyeceğimiz bu dönemde, ilişkiler oldukça kaygan bir zeminde ilerleyecek. Merkür'ün de İkizler burcunda olmasından dolayı iletişim kurmak, sohbet etmek, öğrenmek ve anlatmak oldukça keyifli olacak. Bu görünüm en çok İkizler, Yay, Kova ve Terazi burçlarına yarayacak. 11 Mayıs'ta Merkür'ün Şiron ve Kuzey Ay Düğümü ile yaptığı güzel açı, aradığımız şey bazen bize zihnimizde yanan bir ışık olarak birden gelir diyor. 21:59'a kadar Ay'ın balzamik fazda olduğunu düşünürsek içsel yolculuğumuzda çok cevap bulacağız kendimize...


Aynı gün saatler 21:59'u bulduğunda Güneş ve Ay kavuşacaklar ve Yeniay oluşacak. Yeniay yeni niyetler, yeni istekler, yeni heyecanlara gebe. Aşk, hobiler, flörtler, çocuklar evinde gerçekleşecek yeniayda coşkunun, umudun ve eğlencenin burcu Yay yükseliyor. Güzel etkilerin bulunduğu bu yeniayda yeni umutlara doğru yolculuğa çıkıyoruz. Konu hakkında bir yazı ve podcast gelecek, konuşacağız!


14 Mayıs 01:38'de şans, bolluk, bereket, inançlar gezegeni Jüpiter kısa bir süreliğine de olsa Balık burcuna geçiyor. Sadece 2 derece ilerleyecek ve retro yaparak Kova burcuna geri dönecek. 29 Aralık'tan sonra Balık burcuna temelli geçecek Jüpiter'in, bu geçişi spoiler niyetine olacak. Klasik astrolojide zaten Balık burcunun yöneticisi olan Jüpiter, bizlere inançlarımızla neler yapabileceğimizi göstererek devamı Aralık ayında diyecek :)


20 Mayıs günü 22:37 itibariyle Güneş İkizler burcuna geçiyor. Boğa enerjisinin aksine her şey bir anda hızlanmaya başlıyor. Meraklı, hevesli ve coşkulu bir enerjinin bizi saracağı bu dönemde denemekten keyif alacağız. Deneyimlemek bizi mutlu edecek. İyi ki doğdunuz eğlenceli İkizler burçları! Yeni yaşınız güzellikler getirsin hayatınıza... 21 Mayıs'ta İkizler burcundaki Güneş ile Balık burcundaki Jüpiter arasındaki gergin açı bize inançlarımızı sorgulatacak gelişmeler yaşatabilir. Duyduklarınızı kabul etmeden önce sorgulamayı unutmayın.


26 Mayıs saat 14:13'te Yay burcunun 5 derecesinde Yay burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Ay'ın ışığının gerçekleri aydınlatacağı bu tutulmada, oldukça değişken şartlar mevcut. Verdiğimiz kararlar kaygan zeminde. Kendimize doğru bir yolculuğa çıkacağımız bu tutulmayla birlikte evimize geri dönüyoruz...


Yine 26 Mayıs'ta disiplin, amaç, sorumluluk, kısıtlamaların gezegeni Satürn, özgürlüğün, başkaldırının temsili Kova burcunda retroya başlıyor. Bu retro ile pandemi sebebiyle yaşadığımız kısıtlamaların da esnemesi söz konusu olabilir.


Ve Mayıs ayını 1 Haziran'da başlayacak Merkür retrosunun durağan pozisyonuyla kapatıyoruz. 19 Mayıs itibariyle gölgeli günlerine giren Merkür, retrosuna hazırlanacak. Bu yüzden alım satım, imza, evrak, nikah, elektronik alışverişi gibi konuları 25 Haziran'a kadar askıya almanızda fayda var. Evrenin içselleşmemizi beklediği bu dönemde dünyasal işlerle uğraştığımızda aksilikler yaşanabilir, olayın doğru tarafını görmekte zorlanabiliriz. Zaten 23 Mayıs'taki Merkür ile Neptün karesi zihnimizi sisleyeceği için dikkatimiz dağılabilir, doğru karar vermek her zamankinden daha zor olabilir. Özellikle değişken burçlar İkizler, Yay, Balık, Başak burçları bu enerjiden daha çok etkilenecektir.


Şifa olsun!

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör