top of page

Nisan bize neler söylüyor?

Yepyeni bir sayfa açmaya hazırlanırken ben, umarım sen de bu güzel bahar mevsiminin coşkusuna kapılırsın...Uzun zamandır gökyüzünde ateş elementinin eksikliğini yaşıyorduk. Motive olmakta ve kendimize güvenmekte zorlanıyorduk. Nasıl ve ne zaman harekete geçeceğimizi bilemiyorduk. Ama artık hayatımızın iplerini elimize alma zamanı! Artık Güneş, zodyağın giriş kapısı, ateşli Koç burcunda girişimlerimizi gerçekleştirmemiz için bize cesaret veriyor, Nisan sonu Güneş'in Boğa'ya geçmesiyle bu girişimleri köklendirebilecek etkiler verecektir.


Hadi gelin gökyüzüne bir yolculuğa çıkalım!


4 Nisan 06:42'de Merkür Koç burcunda ilerlemeye başlıyor. Zihinsel faaliyetlerimizi, iletişimimizi, kardeşlerimizi temsil eden Merkür'ün Koç burcundaki yolculuğu cesur, heyecanlı, hevesli ve 'sonunu düşünen kahraman olamaz' enerjisini bizlere verecek. Tartışmalara açık bir etki de taşıyor. 18 Nisan'a kadar Merkür'ün enerjisi bizden yaşça büyük insanlarla uyumlu, yeni girişimlere açık ve hevesli bir etki taşırken 18 Nisan'da Merkür'ün Plüto ile yapacağı kare 'inceldiği yerden kopsun' dedirtebilir. 19 Nisan'da Güneş ile Merkür'ün kavuşumu ise 'her son bir başlangıçtır' enerjisini bizlere hissettirecek.


12 Nisan saat 05:30 yaşayacağımız Koç Yeniayı oldukça harekete geçirici bir etkiye sahip olacak. Zodyağın öncüsü ve savaşçısı Koç, an haritasının birinci evine yerleşmiş bizleri hayatlarımız için yepyeni atılımlar yapmaya davet ediyor. Yeniay'a eşlik eden bir Venüs'ümüz var. Bu bizlere yeniayda gündemin; ilişki, para, sevgi ve zevk konularının öne çıkacağını gösteriyor. Tabii bu Venüsyen Yeniay'ımız Plüton'dan kare alıyor. An haritasının yükseleni Balık ve modern yöneticisi Neptün yükselene yapışmış pozisyonda üstelik Mars ile gergin açıda... Hepsini toparlarsak; ilişkilerde dönüşüm rüzgarları esiyor. Bu dönüşüme sevgiyle adapte olamayanlar için keskin virajlar oluşuyor. İlişkisi olmayanlar oldukça dönüştürücü, tutkulu ve cinselliğin ön planda olduğu bir ilişkiye çekilebilirler. Gizli kaçamaklara açık etkiler var. Koç bizim ilkel duygularımızı da temsil eder. Yeniay yazısında uzun uzun konuşacağız bunu...


14 Nisan 21:22'de Venüs Boğa geçiyor ve dişil yanımız şifa buluyor! Güzel kokular, güzel yemek, güzel gözüken her şeyin zamanı... Venüs kendi evine, kendi köşküne oturuyor. Keyifçilik sarıyor dört bir yanımızı... Sevdiğimiz her şeyi sahiplenmeye başlıyoruz. Mal, mülk, para bizim keyfimize hizmet ediyor. Bolluk, bereket bizimle oluyor... Sanat, estetik, yeme içme konuları gündemimizde daha fazla yer tutabilir. Bir boğa gibi kendinizi şımartmayı sakın unutmayın. 23 Nisan'da Venüs ile Uranüs'ün kavuşumu gündemimize aniden bir olay sokabilir. Para konularında özellikle kripto paralarda ani gelişmeler oluşabilir ancak kaygan bir zemin olduğunu bilmek gerekiyor. Aniden yükselen para, aniden çakılabilir. 25 Nisan'da Venüs ile Satürn karesi sevgi ve değer konularında zorlayıcı olabilir. İnsan kendine değer verdiği kadar değer görür. İçerde ne varsa dışarda da o var, hatırla... 26 Nisan'da Venüs'ün Merkür'le yapacağı kavuşum daha aklı başında düşüncelere sevk edecektir bizi.


19 Nisan 13:29’da Merkür de Boğa burcuna geçerek Boğa enerjisini zihinsel anlamda çalışmasına sebep oluyor. İletişimde yavaş, konforlu ve dikkatliyiz. Kafamızda oluşan düşüncelerin köklenmesi ve olgunlaşması için zaman tanıyoruz. Bu dönemde iletişim biraz yavaşlayabilir. Ancak Koç döneminde başlattığımız girişimlerin olgunlaşması için zaman tanıdığımız bir süreç. Bir MC (10.ev) Boğa olarak ben, ‘Acele ettirmezsen yaparım’ hayat mottomdur 😊 Aynı gün Boğa’ya geçen Güneş ile bir kavuşum yaşayacak Merkür kendimizi sağlam, dirayetli ve olgun bir şekilde ortaya koyacağımızı söylüyor. Bizi zaman zaman atıl bıraksa da 'elimdekini nasıl daha işlevsel hale getirebilirim?' sorusunu kendine sorabilirsin. 24 Nisan’da Merkür-Uranüs kavuşumunu deneyimleyeceğiz. Bizi yoldan çıkaracak bu etki aklımıza harika fikirler getirebilir. Güzel çözümler vadeden görünüm, köklü girişimlerin aniden tohumunu atabilir. Tabii yine konumuz para, borsa, alım satım, kripto paralar olacaktır. Bu konularla ilgili ani gelişmeler bizi bekliyor. Uranüs’ten ötürü zemin kaygan… Çünkü 25 Nisan’da Merkür, Venüs ile birlikte Satürn’e kare yapacak. Güvendiğimiz dağlara kar yağdıracak bu hafta, özelikle temkinli olmakta, hiçbir konuda ısrarcı olmamak, ani gelişmelere karşı esnemekte fayda var.


Değişim, Boğa döneminde daha acı verici, daha güvensiz hissettirebilir. Çünkü Boğa, güven demektir. O her zaman güven inşa etmek ister. Boğa’daki yoğun enerji Satürn’den alacağı kareler ile tetiklenecek. Güvende olduğunuzun, tehdit altında olmadığınızın, değişimin olgunlaşmak ve ilerlemek için gerekli olduğunu kendimize hatırlatmamız gerekebilir. Evrene inanın, kendinize güvenin! Yaz mevsimi olduğu gibi kış mevsimi de olduğunu kabul edersek her şey çok kolay ilerleyecek. Bitkiler havalar soğumaya başlayınca yapraklarını dökerler çünkü bilirler ki kış geliyordur. Besin, enerji ve su ihtiyaçlarını minimuma indirmek için koşullara ayak uydururlar. Evrene güvenirler bilirler ki bahar gelince tekrar çiçeklenecek tekrar canlanacaklardır…

19 Nisan 23:34’de Güneş de Boğa burcuna geçerek Boğa enerjisini yoğunlaştıracak. İyi ki doğdunuz Boğalar! Yeni yaşınız size ummadığınız güzellikler getirsin! Hayatınızın her alanında hissettiğiniz bu değişim ve dönüşüm enerjisi ilk başta korkutucu gelse de sizin iyiliğiniz için olduğunu bilin. Bu değişimi birinin başlatması gerekiyordu, siz yapmayınca evren yaptı 😊 30 Nisan’da Uranüs ile kavuşum yapacak Güneş ile başta Boğa’lar olmak üzere hepimiz bir değişim sürecine gireceğiz. Tabularımız yıkılıyor… 21 Aralık süreciyle başlayan döngü tam da bize bunu söylüyor. Tabularını fark et çünkü onlar artık sana hizmet etmiyor. Kendini sıkışmış mı hissediyorsun işte bu yüzden! Kendin olman için yaşanıyor bu süreçler. Kendimizi ortaya koymamız için bizi tutan her şey birer birer yıkılıyor, bizi tutan insanlar hayatımızdan çıkıyor. Hepsi senin iyiliğin için, hepsi senin ilerlemen için… Bana güven diyor evren.

Ve 23 Nisan… Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun! 14:49’ta cesaret, mücadele, savaş gezegenimiz Mars; duygular, aile, yuva konularını işleyen Yengeç burcunda ilerleyecek. Cesaretimize ve mücadelemize duygularımız yön verebilir. Ailemizi ve sevdiklerimizi koruma içgüdümüz çok fazla… Öfkemizi ağlayarak ortaya koyma eğilimimiz olabilir. Biraz pasif agresif bir tutum içerisindeyiz.


27 Nisan'da 7 derece Akrep burcunda oluşacak Dolunay ile Nisan ayını bomba gibi kapatacağız. Bitişleri, sonlanmaları, sonuç almayı, görünür olmayı ifade eden Dolunay, Akrep enerjisini aydınlatacak ve görünür olmayanlar, karanlıkta kalanlar aydınlanacak. Uranüs enerjisinin başrolde olacağı bu Dolunay'da olmaz denilenler olacak, yapılmaz denilenler yapılacak.


Gezegen geçişlerini, dolunay ve yeniayları ay içerisinde size yazacağım, maillerinizi kontrol etmeyi unutmayın 😊

Bu sürecin hepimize şifa olması dileğiyle…

52 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page