top of page

Ocak ayında bizi neler bekliyor?2022'nin Ocak ayıyla başlayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. 2022 Ocak, size tamam mı devam mı diyerek başlıyor.

Bu oyuna devam edecek misin yoksa yeni oyuna geçmek ister misin?

1 Ocak 2022'ye Başak burcu yükselirken başlıyoruz, yöneticisi Merkür Oğlak burcunda ve dönüşüm gezegeni Plüto'yla güçlerini birleştirip yükselene üçgen açı içinde. Ancak Merkür bir gezegenle açıya gitmiyor, 2 Ocak'ta Kova burcuna geçiyor ve kısa bir süre sonra da retroya başlıyor. ASC Başak - MC İkizler ikisinin de yöneticisi Merkür dolayısıyla zaten iletişim, ticaret, eğitim, alım, satım gibi konuları öne çıkarırken bir süredir geciken haberlerin gelmesine de sebep olacaktır.


Ocak ayında Venüs retrosu devam ederken bir de Merkür retrosunun başlayacak olması kapanan defterleri açtıracak bizlere. 2022; yüklerimizden, kalıplarımızdan, geçmişte kalmış konulardan arınarak başlatacak. Oğlak Yeniayı yanına retro Venüs'ü almış haritanın aşk evine yerleşmiş, ilişkilerin sorgulamasını yaptırıyor. Öyle bir rüzgar estiriyor ki görülmesin, fark edilmesin diye kenara köşeye sıkıştırdığımız ne kadar anı varsa hepsini döküyor ortaya. Ay ortasından sonra tam toparladık derken duyguların temsili güzel Yengeç'te bir Dolunay yaşanıyor ki duygular fora... Bırak ne varsa çıksın ortaya şimdi. En olmadık zamanda gelip seni huzursuz etmesinden iyidir. Yüzleş o duygularla, itiraf et kendine. Plüto'nun başrolde olduğu bu Dolunay, dönüştürecek seni en iyi versiyonuna. Sen yeter ki duygularından kaçma ve şefkati hatırla.


Daha iyi versiyonuna ulaşmak için sana hizmetini bitiren duygu ve insanlara tamam mı diyeceksin yoksa o duygu ve insanların hizmetini bitirmediğini düşünüp alıştığın düzeni korumaya devam mı etmek istiyorsun?


2 Ocak 10:10'da Merkür Kova burcuna geçerek iletişimde mantıklı, kolay kavrayan, farklı yoldan gitmeyi seven, kolay unutmayan, marjinal, dostane, sıradışı fikirlere sahip, muhalif bir süreç başlatıyor. İnsanlığa faydalı büyük amaçların peşinde olmak isteyeceğiz. Arkadaş toplantıları, sosyallik, organizasyonlar öne çıkabilir. Teknolojik aletler, teknoloji, oyunlar ve zihinsel uğraşlar bizi kendine çekebilir. Yaklaşık 12 gün sonra Merkür'ün retroya başlayacağını hatırlatmakta fayda var.


2 Ocak 21:33'de 12 derece Oğlak burcunda Yeniay yaşanacak. Kariyer, statü, itibar temsili olan Oğlak burcundaki Yeniay ile kendi statümüzü belirlemek ve ona göre kendimize yön çizmek isteyeceğiz. Yeniay haritasında Aslan burcunun yükselmekte olması ve yöneticisinin de Oğlak burcunda ve 5.evde olması itibar kazandıracak, mantığa uygun ve istikrarlı ilerleyebilecek ilişkilere çekilmemize ya da aynı sebeplerden ötürü ilişkilerde bir karar almaya sebep olabilir. ANCAK Yeniay'ın yanındaki Retro Venüs'ü unutmamak gerek... Eskiyle bağlantı bu yeniayda çok güçlü. Eski olay ve insanları tekrar değerlendirmeye almayı gösteriyor. Geçmiş iş fırsatlarını tekrar önümüze getirebileceği gibi geçmişin tozlu raflarını görünür kılacaktır.


14 Ocak 14:41'de Merkür Kova burcunda retroya başlıyor. Yazılı ve sözlü iletişimin, zihinsel faaliyetlerin, eğitim ve öğrenmenin, ticaretin gezegeni olan Merkür; retrosuyla birlikte iletişimde gecikmeler, aksaklıklar, zihinsel faaliyetlerde karışıklıklar, ticarette anlaşmazlıklar ve eğitim konularında dalgınlıklara sebep olabilir. Merkür'ün retro döneminde yaşanabilecek aksaklıklara karşı anlayışlı olmamızda fayda var. Merkür retro döneminde bize eski işlerini toparla diyor, yeni biraz bekleyebilir daha güzeline yer açmak için etrafı toparlamamız gerekiyor... Elektrik, elektronik, teknoloji, internet, kripto para, uçaklar gibi konuları işleyen Kova burcunda yaşanacak retro; internet problemleri, elektrik kesintileri, arızalar, uçak ve havayolu şirketleriyle ilgili durumları, kripto paralar ile geçmiş konuların tekrar gündeme gelmesi, büyük şirketlere veya ülke sistemlerine yapılabilecek siber saldırılar gündeme gelebilir. Retronun Kova'dan Oğlak burcuna girecek olması şirketlerin ve ülkelerin siber güvenlik ağlarını güçlendirmeleri gerekliliğinin altını çiziyor. Ülke ve şirket yöneticilerin sözlerine ve yazdıklarına dikkat etmeleri gereken de bir dönem, gaflara ve yanlış anlaşılmalara açık etkiler taşıyor. Eskide kalmış konuların tekrar önümüze gelecek ve tekrar bir değerlendirme yapmamız gerekecek. Şirketlerle ilgili istifalar, iflaslar, ortaklıklar, anlaşmalar, fes edilen kararlar gibi gündemler de oluşabilir.


18 Ocak 02:48'de 27 derece Yengeç burcunda Dolunay yaşanacak. Duyguların, anıların, aile ve ev yaşamının, köklerimizin, duygusal güvenliğin sembolü olan Yengeç'teki Dolunay bize fark etmen gereken konular var diyor. İhtiyacın gibi gördüğün duygu ve insanlar belki de seni senden uzaklaştırıyordur? Dolunayın ışığı fark etmemiz gerekenlerin üstüne doğacak ve bizi duygularımızda en derine indirecek. Plüto'nun başrolde olduğu bu Dolunay, dönüştürecek seni en iyi versiyonuna. Sen yeter ki duygularından kaçma ve şefkati hatırla.


24 Ocak 15:53'de Mars Oğlak burcuna geçiyor. Mücadele, savaş, motivasyon gezegeni Mars çok sevdiği Oğlak burcuna geçişiyle birlikte irademiz ve başarı isteğimiz yükselecek. Azim ve kararlılığın yükseldiği bu dönemde koyduğumuz hedeflerde başarı için elimizden geleni yapmaya hazır olacağız. Para, statü, kariyer gibi dünyasal zevkler bu süreçte önem kazanacak. Bunlara ulaşırken gölge yanları olan hırs, gaddarlık, katı, eski kafalı, negatiflik gibi duygular çalıştırabiliriz. Hedefe giderken dinlenmeyi, esnek olabilmeyi, yolculuğun tadını çıkarmayı unutmayalım. Oğlak, Başak ve Boğa'lar için oldukça destekleyici bir dönem!


26 Ocak 06:05'de Merkür retrosuna Oğlak burcuna geçerek devam ediyor. Yazılı ve sözlü iletişimin, zihinsel faaliyetlerin, eğitim ve öğrenmenin, ticaretin gezegeni olan Merkür; retrosuyla birlikte iletişimde gecikmeler, aksaklıklar, zihinsel faaliyetlerde karışıklıklar, ticarette anlaşmazlıklar ve eğitim konularında dalgınlıklara sebep olabilir. Retronun Kova'dan Oğlak burcuna girecek olması şirketlerin ve ülkelerin siber güvenlik ağlarını güçlendirmeleri gerekliliğinin altını çiziyor. Ülke ve şirket yöneticilerin sözlerine ve yazdıklarına dikkat etmeleri gereken de bir dönem, gaflara ve yanlış anlaşılmalara açık etkiler taşıyor. Eskide kalmış konuların tekrar önümüze gelecek ve tekrar bir değerlendirme yapmamız gerekecek. Şirketlerle ilgili istifalar, iflaslar, ortaklıklar, anlaşmalar, fes edilen kararlar gibi gündemler de oluşabilir. Bizler de bu dönemde kariyer hayatımızı, sorumluluklarımızı ve toplumun beklentilerini başka bir gözden değerlendirmeliyiz. Kendimizi nasıl ve ne şekilde ortaya koymak istiyoruz buna cevap bulmak için gayet güzel bir retro.


29 Ocak 11:46'da Venüs Oğlak burcundaki retrosunu bitirmek için durağan pozisyona geçiyor. Ve yaklaşık 40 günlük süreç sona ermeye hazırlanıyor. İlişkimiz, değer duygumuz, sevgi biçimimiz ve maddi konularla ilgili yaşadığımız içselleşmenin öğretilerini aldıysak yola devam etme zamanı geliyor sadece birkaç gün kaldı!


Kolaylıklarla geçen şifa dolu bir ay olsun!34 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page