top of page

Temmuz ayında bizleri neler bekliyor?Haziran ayında iki tutulmanın yoğun enerjisi, İkizler burcundaki Merkür retrosu ve Satürn-Uranüs karesi derken yerler kaygan, rüzgar sert, bizler hülyalıydık. Temmuz ayında ise fırtına

biraz daha sertleşiyor ama diniyor da... Tıpkı yağmurdan sonra çıkan gökkuşağı gibi!


1 - 5 Temmuz'da enerjisinin etkili hissettirecek Mars - Satürn karşıtlığını T kareye çeviren Uranüs ani gelişmeleri, özgürlük mücadelelerini, direnişleri, başkaldırıyı temsil ediyor. Hükümetlerle halk arasında mücadeleler yaşanabilir. 17 Şubat ve 15 Haziran'da kesinleşen Satürn - Uranüs karesinde ortaya çıkan dürtülere bu sefer Mars da eşlik edeceği için aksiyon almaya bizi itebilir. En çok etkiyi sabit burçlar (kova, aslan, boğa, akrep) alacak. Alacağımız aksiyonlar egosal temelli olabilir. Ayaklanan dürtülere farkındalıkla yaklaşmalıyız. Eğer spor yapıyorsanız kendinizi çok zorlamamanızı da tavsiye ederim. Mars sakatlıkları temsil ederken Satürn kemikleri temsil ediyor... Dikkatli olmakta fayda var.


10 Temmuz saat 04:16'da 18 derecede Yengeç Yeniayı yaşayacağız. Duygusal güvence istediğimiz konularda yeni adımlar atma isteyeceğiz. An haritasında ikizler burcunun yükselmesi ve yöneticisi Merkür'ün İkizler'de olması iletişimin yoğun olacağının altını çiziyor. Zaten Temmuz ayı itibariyle Merkür'ün gölgeli günlerinden çıkıp eski hızına kavuşacak olması iletişimin hızlanacağını da bizlere söylüyor.


11 Temmuz 23:35'te Merkür Yengeç burcuna geçiyor ve iletişimde duygular öne çıkıyor. Zihinsel gündemimizi evimiz, ailemiz, çocuklarımız, korumamız gereken değerlerimiz meşgul edebilir. Anılarda sık sık yolculuğa çıkabilir, duygularımızı ifade etme ihtiyacı duyabiliriz. Ailemiz ve sevdiklerimizle bir araya gelip sohbet etmek bize keyif verecektir. Özellikle su grupları ( yengeç, akrep, balık) bu dönemde zihinsel ve iletişimsel anlamda kendilerini daha iyi hissedebilirler.


22 Temmuz 03:36'da güzeller güzelimiz Venüs'ümüz detaycı, analizci ve eleştirel Başak burcunda ilerleyecek. Detaylarla ilgilenmek, çalışmak ve üretmek, sevdiklerimize hizmet etmek bize keyif verecek. Elimizi daha aktif kullandığımız sanatsal faaliyetler ilgimizi çekebilir. İlişkilerde mükemmellik arayışı kendini gösterebilir, eleştirel bir tavır takınabiliriz. Bu durum ilişkileri zorlayacak bir görünüm olabilir dikkat etmekte fayda var. Toprak grupları (boğa, başak, oğlak) için oldukça besleyici ve üretici bir zaman dilimi olabilir.


22 Temmuz 17:26'da Güneş Aslan burcuna geçiyor ve Aslan dönemi başlıyor. İyi ki doğdunuz sevgili Aslanlar! Siz olmasaydınız ışıl ışıl parlamak ne demek bilemeyecektik :) Güneş'in Aslan'a geçmesiyle aşk, eğlence, ışıltı ve partilemenin de keyfini çıkarıyoruz. Yengecin o hassas ve duygusal enerjisinden Aslan'ın coşkusuna geçiş yapıyoruz. Ateşler (koç, aslan, yay) sizler için parlama vakti!


24 Temmuz saat 05:37'de 1 derecede gerçekleşecek Kova Dolunayı; ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, iş birlikleri konusunda ciddi, mantıklı ve özgürleştirici yeni adımlar atmaya itiyor. Gelecek adına yeni planlarımız var ancak bu planlar eskisini sonlandırmadan, hayatımızda bir şeyler bitmeden, bize hizmet etmeyenle vedalaşmadan olmayacak. 1 derecede oluşacak olması da yeni başlangıçların altını çizmekte...


28 Temmuz 04:12'de iletişim gezegenimiz Merkür, Aslan burcunda ilerlemeye başlayacak. Kurduğumuz iletişimde, kendimizi ortaya koyarken, zihinsel motivasyonumuz kendimizi ortaya koymakla ilgili olabilir. Coşkumuz yükselecek, süslü laflar edecek ve isteklerimizi elde etmekte dramatik bir tavır takınacağız. Övgü almak ve vermek konusunda hiç mütevazi olmayacağız. Tabii gölge yanı olarak benim isteklerim, benim beklentilerim enerjisi söz konusu olabilir. Ateş grubu (koç, aslan, yay) kendini ortaya koyma ve ifade etme konusunda istekli ve yaratıcı olacaktır.


29 Temmuz 23:34'de savaşçı ve mücadeleci Mars, Başak burcunda ilerleyecek. Dikkatli, detaycı ve mükemmelliyetçi bir yapıda olabiliriz. Hizmet etme ve çalışma aşkı bizi motive edecektir. Hijyen, titizlik, sağlık durumlarında hassasiyetimiz yüksek olabilir. Başarılı olamama endişesi ve olumsuz düşüncelerle kendimizi baltalama eğilimi gösterebiliriz. İstediklerinin peşinden planlı bir şekilde gidersek başarıya ulaşabiliriz. Toprak grubunu (boğa, başak, oğlak) hedeflerine başarıya götürecek bir enerji bekliyor.


28 Temmuz 16:34'de Jüpiter retrosuna Kova burcunda devam ediyor. Özgürlüğe ve bireyselliğe bakış açımızda inançlarımızı sorguladığımız bir süreç bizi bekliyor.


Haftalık yazılarda görüşmek üzere! Şifa olsun...
26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page